KONKURS MITOLOGICZNY

Czytaj więcej

W szkole zielono a dookoła szkoły czysto!

Czytaj więcej

Aerobik rekreacyjny

      Dobiegły końca emocje związane z XV edycją Mistrzostw w Aerobiku Rekreacyjnym na szczeblu powiatu świdnickiego. Na starcie imprezy zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 w Świdnicy stanęło 9 zespołów.  Drużyny startowały w dwóch kategoriach (trójki i szóstki) i w dwóch przedziałach wiekowych (do klasy szóstej włącznie i od siódmej klasy wzwyż). Swoje umiejętności zaprezentowały szkoły podstawowe ze Świdnicy, Lutomi Dolnej i Żarowa .

Szczegółowe wyniki:

Szóstki starsze:
1. SP Żarów
2. SP 2 Świdnica
3. SP 4 Świdnica

Trójki starsze:
1. SP Lutomia Dolna
2. SP 6 Świdnica

Szóstki młodsze:
1. SP 6 Świdnica
2. SP Lutomia Dolna
3. SP 6 Świdnica

Trójki młodsze:
1. SP 1 Świdnica

Wielkie gratulacje dla naszej reprezentacji  !!!

Zuzanna Synkowska, Paulina Telesz, Rozalia Miszkuro

Czytaj więcej

„Niebieski kwiecień” w Szkole Podstawowej nr 1

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów w naszej szkole jest kolor niebieski. Autyzm to zaburzenie rozwoju dziecka czyli nieprawidłowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach rozwoju. Autyzm bywa często nierozpoznany i niezrozumiały, dlatego też wiele osób z otoczenia traktuje dzieci  z autyzmem jako niegrzeczne i nieprawidłowo wychowane.

W Polsce autyzm rozpoznawany jest u 1 dziecka na 300.

W Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy uczy się wielu uczniów ze zdiagnozowanym autyzmem. Nauczyciele codziennie pracują ze swoimi uczniami, pozostali koledzy i koleżanki z klasy są świadomi zachowań dzieci autystycznych.  Aby podnieść świadomość uczniów naszej szkoły na temat autyzmu, zwrócić ich uwagę na problemy i potrzeby osób z autyzmem potrzebne są działania, których głównych celem było podniesienie świadomości.

Czytaj więcej

XVII Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych

Dnia 10.04 grupa teatralna TPS wzięła udział w XVII Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych organizowanym przez SP nr 105. Przedstawienie nosiło tytuł „Idealna w ZOO” i opowiadało o pewnej wizycie, która na zawsze odmieniła życie nazbyt modnej dziewczyny…O wynikach poinformujemy za tydzień, bowiem rozstrzygnięcie konkursu dopiero 17.04.2018r.

Czytaj więcej

„zDolny Ślązaczek”

5 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów laureatom konkursu „zDolny Ślązaczek”. Wśród zwycięzców znalazło się aż trzech uczniów naszej szkoły: Adrian Bętkowski i Rafał Wiszniowski z klasy 7a oraz Julia Hoszowska z klasy 7b.

Aby zajść tak daleko, cała trójka musiała wielokrotnie rywalizować z innymi uczniami – najpierw na etapie szkolnym, potem powiatowym i w końcu wojewódzkim.

Wiadomości i umiejętności chłopców, zarówno z języka polskiego jak i matematyki, okazały się tak duże, że zostali podwójnymi laureatami! Julia natomiast swoją ciężką pracą wywalczyła tytuł laureata konkursu języka angielskiego.

Nasi uczniowie  należą w poszczególnych kategoriach do najlepszych na Dolnym Śląsku!

Laureatom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do życzeń dołączają się wszyscy nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Czytaj więcej