REKRUTACJA

Lista kandydatów zakwalifikowanych  i niezakwalifikowanych na rok szkolny 2018/2019

 

Powyżej znajduje się lista kandydatów zakwalifikowanych  i niezakwalifikowanych do klas pierwszych i oddziału zerowego.  Warunkiem zapisania do szkoły jest potwierdzenie przez rodziców kandydatów zakwalifikowanych woli zapisu dziecka. Należy to zrobić do 27 marca włącznie w sekretariacie szkoły na druku dostępnym w szkole albo w załączniku. 

 

29.03.2018 r. podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

 

 

 

 

Czytaj więcej

Recytatorski duet

Tydzień temu-o czym już informowaliśmy- reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Inegracyjnymi- Krzysztof Giza i Liwia Żak- nie kryli wzruszenia, gdy okazało się, że wspólnie będą reprezentować miasto na eliminacjach powiatowych XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Dziś zaś, 22.03-tym większe zaskoczenie malowało się na twarzach młodych apetów trudnej sztuki recytacji, kiedy jury ogłosiło, że w gronie 3 przestawicieli naszego powiatu, aż dwóch- czyli Krzyś i Liwia pojadą za miesiąc do Kłodzka, by tam wśród uczniów z województwa powalczyć o tytuł najlepszego recytatora.

            Trzymamy kciuki za tych wszystkich, którzy już 26 kwietnia o 9.30 spotkają się w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Będzie to wojewódzkie święto poezji, są bowiem wśród naszych uczniów dzieci, które swoją wrażliwością na słowo przywracają mu należne miejsce i znaczenie

Red. Małgorzata Kowalska

Czytaj więcej

Wagary od wagarów…

Od lat 21 dzień marca kusi uczniów z różnych szkół i klas, by dali nogę i…pełni radości z chwilowo odzyskanej swobody poszukali jej gdzie indziej…

Ale czy to jest faktycznie oryginalne? A może warto- tak na przekór- uczynić sobie wagary od wagarów i….wiosny i wolności poszukać w szkole!

Kiedy przyjrzymy się zdjęciom z SP1, okaże się, że na twarzach i uczniów i nauczycieli gości faktycznie- wiosenny uśmiech! Warto więc w miejscu, gdzie się znaleźliśmy być takim promieniem słonecznej radości, bowiem wtedy wokół nas może zaczną się gromadzić ludzie, którym takiego szczęścia potrzeba…

A to tak na podstawie wikipedii…

„Wagary,ucieczka z lekcji (łac.vagari= „błąkanie się”) – samowolne uchylanie się od obowiązku szkolnego przez ucznia, nieuzasadniona (z punktu widzenia władz szkolnych; nieobejmująca np. choroby), jedno- lub wielokrotna, celowa oraz świadoma nieobecność ucznia na obowiązkowych zajęciach lekcyjnych. Wagary nasilają się zwłaszcza w okresie wiosennym, a potęguje je ładna, słoneczna pogoda. Jest to związane z typowym dla większości ludzi mieszkających w strefie klimatu umiarkowanego rozprężeniem wiosennym i ogromną chęcią przebywania na świeżym powietrzu w miejscu pełnym słońca, następującym po długim zimowym czasie jego braku. „

Czytaj więcej

Sukces grupy teatralnej klas młodszych!

We wtorek, 14 marca 2018 r., uczennice naszej szkoły, które na co dzień biorą aktywny udział w zajęciach artystycznych, wzięły  udział w III Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych „ZIELONY TEATRZYK”, którego koordynatorką  jest Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach, Barbara Nowak . Grupa zaprezentowała przedstawienie „Pięć życzeń Natalki”  w oparciu o baśń Wioletty Piaseckiej. Głównym przesłaniem było przybliżenie dwóch światów – dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Hasło przewodnie inscenizacji brzmiało „Potrzebujemy siebie nawzajem”.

Czytaj więcej

Już za nami kolejna, bo już XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

15 marca 2018r. to dzień, w którym uczniowie naszej szkoły przez 75 minut łamali sobie głowy nad zadaniami matematycznymi. Jak co roku zadania nie były łatwe! W konkursie wzięło udział 81 uczniów, w tym:

Czytaj więcej

Zdolny Ślązaczek

Sukces językowy Julii Hoszowskiej!

Uczennica naszej szkoły – Julia Hoszowska z klasy 7b – zdobyła tytuł

laureata III Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego                     

zDolny Ślązaczek 2017/18.

Julia jest jedyną uczennicą ze Świdnicy, której w tym roku udało się tego dokonać.

Uzyskanie tytułu laureata konkursu uprawnia Julię do otrzymania najwyższej pozytywnej rocznej oceny klasyfikacyjnej z języka angielskiego – oceny celującej. Uczennica jest także zwolniona z trzeciej części (języka obcego) egzaminu ósmoklasisty oraz będzie przyjęta w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie publicznej szkoły ponadpodstawowej.

                              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej