Zapisy do klas pierwszych

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy ogłasza zapisy do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019.

Zapraszamy w dniach od 1 marca 2018 r. do 16 marca 2018 r. do sekretariatu szkoły, który jest czynny w godz. 7.00 – 15.00. Do zapisania niezbędna jest karta zgłoszenia do pobrania w sekretariacie lub poniżej, dowód osobisty oraz skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA Z REJONU

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA SPOZA REJONU

OŚWIADCZENIE RODZICA DOTYCZĄCE NAUKI RELIGII/ETYKI

 

Wyniki rekrutacji zostaną podane do publicznej wiadomości 23 marca 2018 r.

 

Czytaj więcej

ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej

LIGA KLAS IV

We wtorek 13.02.2018r  odbyła się kolejna tura meczy Ligii IV Klas w” Dwa ognie”. Po fascynującej i pełnej emocji walce klasa 4a wygrała z 4c wynikiem 2:0 a 4b została pokonana przez klasę 4c  0:2.

W środę 14.02.2018 r klasa 4c uległa 4d 0:2 natomiast 4c przegrała po bardzo zaciętej walce z 4e 0:1.Na uwagę zasługuje bardzo waleczna postawa klasy 4 c która świetnie sobie radzi ,grając w mocno „okrojonym” składzie. Wszystkim zawodnikom gratulujemy  i zapraszamy do udziału w dalszych rozgrywkach. Przypominamy o „Śniadaniu Mistrzów” i dzienniczku aktywności , które również wliczają się do punktacji Ligii Klas.

Czytaj więcej

ŚNIADANIE MISTRZÓW

Śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem.
Akcja ,,Śniadanie mistrzów” jest formą wprowadzenia dzieci w świat prawidłowego odżywiania się. Ma zainteresować uczniów kiedy, jak i co jedzą oraz piją, a także jaki ma to wpływ na ich zdrowie, formę i kondycje fizyczną. Zadaniem uczniów jest przygotowanie kolorowego śniadania. Im więcej kolorów, tym lepiej. Stawiamy na warzywa i owoce, eliminujemy cukier. Swój posiłek mogą sfotografować lub narysować. Każdy z nich to dodatkowy punkt dla klasy w rywalizacji Ligii Klas. Prosimy o przesłanie ich na adres mailowy strona-internetowa.sp1@wp.pl lub przyniesienie do pani Katarzyny Matryby albo Moniki Kurnickiej.

Czytaj więcej

Z wizytą w Nadleśnictwie Świdnica…

W środę, 14 lutego 2018 roku, uczniowie klas 5a i 5b gościli w Stacji Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Świdnica, gdzie uczestniczyli w zajęciach w sali laboratoryjnej i prowadzili obserwacje mikroskopowe. Uczniowie utrwalili wiadomości dotyczące budowy mikroskopu, a także mieli możliwości praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności – każdy samodzielnie prowadził obserwacje przygotowanych preparatów. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i  chętnie uczestniczyli w zajęciach!

Czytaj więcej

ZABAWA KARNAWAŁOWA

13 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę karnawałową dla uczniów SP 1. Wielu uczniów nie pozostało obojętnych na apel opiekunów Samorządu przebierając się m.in. za bohaterów filmów,książek czy przeróżnych zwierząt. Miłą niespodzianką był aktywny udział nauczycieli : Agnieszki Ziomek, Anny Kaźmierskiej, Iwony Sary,Artura Sary oraz Wojciecha Poznańskiego ,którzy z uśmiechem na twarzy prezentowali swoje stroje . Słowa uznania dla Mariki Hupało za organizację zabaw oraz przygotowanie utworów muzycznych.
Wielkie dzięki pani Małgorzacie Kowalskiej za pożyczenie strojów, uczniom za świetną zabawę , a rodzicom za przygotowanie przepysznych ciast. Następna dyskoteka w kwietniu. Do zobaczenia !!!

Czytaj więcej