Aerobik rekreacyjny

      Dobiegły końca emocje związane z XV edycją Mistrzostw w Aerobiku Rekreacyjnym na szczeblu powiatu świdnickiego. Na starcie imprezy zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 w Świdnicy stanęło 9 zespołów.  Drużyny startowały w dwóch kategoriach (trójki i szóstki) i w dwóch przedziałach wiekowych (do klasy szóstej włącznie i od siódmej klasy wzwyż). Swoje umiejętności zaprezentowały szkoły podstawowe ze Świdnicy, Lutomi Dolnej i Żarowa .

Szczegółowe wyniki:

Szóstki starsze:
1. SP Żarów
2. SP 2 Świdnica
3. SP 4 Świdnica

Trójki starsze:
1. SP Lutomia Dolna
2. SP 6 Świdnica

Szóstki młodsze:
1. SP 6 Świdnica
2. SP Lutomia Dolna
3. SP 6 Świdnica

Trójki młodsze:
1. SP 1 Świdnica

Wielkie gratulacje dla naszej reprezentacji  !!!

Zuzanna Synkowska, Paulina Telesz, Rozalia Miszkuro

Czytaj więcej

XVII Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych

Dnia 10.04 grupa teatralna TPS wzięła udział w XVII Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych organizowanym przez SP nr 105. Przedstawienie nosiło tytuł „Idealna w ZOO” i opowiadało o pewnej wizycie, która na zawsze odmieniła życie nazbyt modnej dziewczyny…O wynikach poinformujemy za tydzień, bowiem rozstrzygnięcie konkursu dopiero 17.04.2018r.

Czytaj więcej

„zDolny Ślązaczek”

5 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów laureatom konkursu „zDolny Ślązaczek”. Wśród zwycięzców znalazło się aż trzech uczniów naszej szkoły: Adrian Bętkowski i Rafał Wiszniowski z klasy 7a oraz Julia Hoszowska z klasy 7b.

Aby zajść tak daleko, cała trójka musiała wielokrotnie rywalizować z innymi uczniami – najpierw na etapie szkolnym, potem powiatowym i w końcu wojewódzkim.

Wiadomości i umiejętności chłopców, zarówno z języka polskiego jak i matematyki, okazały się tak duże, że zostali podwójnymi laureatami! Julia natomiast swoją ciężką pracą wywalczyła tytuł laureata konkursu języka angielskiego.

Nasi uczniowie  należą w poszczególnych kategoriach do najlepszych na Dolnym Śląsku!

Laureatom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do życzeń dołączają się wszyscy nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Czytaj więcej

Klasa 5b na wycieczce

W dniu 04.04.2018 klasa Vb odwiedziła Explora Park w Wałbrzychu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt.” Matematyka w przyrodzie”. Wykład dotyczył  ciągu liczb, zwanego ciągiem Fibonacciego, którego regułę odnajdziemy w budowie wielu wytworów natury. Uczniowie przeanalizowali budowę niektórych kwiatów, owoców i liści pod kątem zgodności ich budowy z regułą ciągu. Następnie dzieci miały sporo czasu na zabawę. Wykorzystały go do budowania z klocków LEGO, rozwiązywania quizów i łamigłówek, układania puzzli oraz grania w gry interaktywne. Uczniowie jednogłośnie uznali wycieczkę za udaną.

Czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Na niebiesko dla autyzmu – Celebruj z nami Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

            Zanim skończą Państwo czytać ten tekst, na świat przyjdzie około 250 dzieci. Dwoje z nich będzie miało prawdopodobnie zdiagnozowane całościowe zaburzenia rozwojowe, w tym także autyzm.

Dzisiaj ani pewnie jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej. Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce bardzo niska. Jak pokazała akcja „Autyzm – całe moje życie“, reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, wręcz rozwydrzone, a dorosły z autyzmem to dziwak lub „psychol”.

            Dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu.
Jedną z nich jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Fundacja SYNAPSIS, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce
i na świecie, będzie celebrowała to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko”.W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski. (….)

            Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby  z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych.
W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne
i zasługuje na nasze zrozumienie.

            „W Polsce także coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych ma diagnozę zaburzeń spektrum autyzmu. Na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. To ważne, żebyśmy w tym dniu pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Niech poczują się wyjątkowo, wiedząc, że te podświetlone na niebiesko budynki, niebieskie akcenty
w ubraniu są specjalnie dla nich” – podkreśla Joanna Grochowska, Wiceprezes Fundacji SYNAPSIS.

            Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.

Za: http://synapsis.org.pl/co-robimy/546-na-niebiesko-dla-autyzmu103

W naszej szkole obchody Światowego Dnia Autyzmu odbędą się 13 kwietnia  – w tym dniu obowiązuje strój niebieski.

Czytaj więcej

REKRUTACJA

 

 

 Lista kandydatów przyjętych – rok szkolny 2018/2019

 

 

 

 

 

Czytaj więcej