Mikołajki 2017

Nauczyciele są gotowi na przyjście Mikołaja w każdej chwili. Może jeszcze wróci😉

Czytaj więcej

Mikołajki w 4e

Byliśmy grzeczni i doczekaliśmy się ciekawej wizyty. W dodatku każdy z nas dostał prezent, który go ucieszył.

Czytaj więcej

Mikołajki 2017

6 grudnia był magicznym dniem w naszej szkole. Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców przygotowali miła niespodziankę. Do wszystkich oddziałów klasowych obecnych w szkole zawitał Święty Mikołaj. Każdy uczeń otrzymał od Mikołaja świąteczne życzenia oraz słodki upominek. Serdeczne podziękowania oraz słowa uznania dla uczniów klasy 7 b: Theofani Kułak, Hanny Fugiel oraz Maksymiliana Gerusa. Byliście świetni!!!

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

4 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi nie był zwyczajnym dniem. Samorząd uczniowski w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych chciał podkreślić wagę tego dnia poprzez zorganizowanie specjalnych warsztatów , które miały na celu uzmysłowienie uczniom z jakimi trudnościami osoby niepełnosprawne zmagają się każdego dnia.  Dzieci miały za zadanie m.in. kozłować i  rzucać piłką do koszykówki ,przejść po równoważni przy pomocy kolegi lub koleżanki,bronić strzał na bramkę i to wszystko z zawiązanymi oczami. Oprócz tego w rękawicach kuchennych uczniowie musieli chwytać piłkę do tenisa ziemnego, układać klocki oraz piramidy z kubków Speed Stacks.  Ponadto na innych stanowiskach dzieci rysowały  figury geometryczne oraz pisały swoje imię za pomocą długopisu trzymanego stopą i w ustach nie pomagając sobie przy tym rękami.  Jednym z trudniejszych czynności z jakimi zmagali się uczniowie było odczytywanie wyrazów z ruchu ust wymawianych przez  kolegów i koleżanek , mając na uszach słuchawki.  Cieszy fakt ,że przekaz ,,Łączy nas więcej niż dzieli” dotarł do tak dużej społeczności naszej szkoły , ponieważ ponad 200 dzieci wzięło udział w zajęciach.

Czytaj więcej

Dzień Niepełnosprawnych w klasach I-III

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych. Uczniowie klas      I – III uczcili ten dzień pierwszego grudnia pod hasłem „MIKOŁAJKOWE ZABAWY SPORTOWE” .

a3

Czytaj więcej

ANDRZEJKI – listopadowy dzień wróżb w klasie III A

Od dawnych czasów tradycją Andrzejek są wróżby, podczas których dziewczęta, a nawet chłopcy, chcą dowiedzieć się czegoś o swym przyszłym losie. Stare przysłowie mówi:  „ Na Św. Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Czwartek, 30 listopada, uczniowie klasy III A pod okiem nauczyciela wspomagającego Anny Sochockiej, spędzili wróżąc i poznając swoją przyszłość. Na początku dzieci zapoznały się z legendą o wieczorze andrzejkowym.

a1

Czytaj więcej