Źródełko już jest…

IMG_3016

14 czerwca 2017 r. w naszej szkole  odbyła się uroczystość przekazania nagrody głównej w konkursie „Woda to życie” – źródełka wody pitnej. Jesteśmy jedną z trzech zwycięskich szkół spośród gimnazjów i szkół podstawowych.

Nagrodę zdobyła drużyna w składzie: Kamil Grzelak (kl. 4c), Michał Szymaszkiewicz (kl.5d) i Norbert Paradowski (kl.6b).

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele organizatorów konkursu: p. Szymon Chojnowski, wiceprezydent miasta, p. Lech Jankiewicz, dyrektor techniczny  Świdnickiego  Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz p. Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy ŚPWiK.  Żródełko  zostało przekazane na ręce wicedyrektora szkoły,  p. Marzeny Sochackiej.

W przyszłym roku szkolnym każdy uczeń będzie mógł ugasić swoje pragnienie czystą, zdrową wodą. Możemy się czuć jak na lotnisku Heathrow w Londynie, gdyż źródełka tam zainstalowane pochodzą od tego samego producenta.

Organizatorzy konkursu zapewniają, że jakość świdnickiej „kranówki” w niczym nie ustępuje „plastikowej” z marketów, a nawet ją przewyższa.

Wybierzmy więc wodę ze świdnickich źródeł!!!

Czytaj więcej

Upominki dla strażaków

Z okazji obchodzonego 4 maja Dnia Strażaka  uczniowie klas młodszych z naszej szkoły przygotowali kartki, upominki i podziękowania dla dzielnych strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. W minionym tygodniu uczniowie klasy II b podczas wizyty u strażaków przekazali wszystkie przygotowane przez dzieci z naszej szkoły prezenty. Dziękujemy 🙂a1

Czytaj więcej

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu  Biblioteki Miejskiej w Świdnicy.  W tym roku zaproszenie do udziału w tej imprezie otrzymały dzieci z klasy II B wraz z paniami Katarzyną Rębilas i Anną Woźniak. W całonocnej zabawie udział wzięły również dzieci z Polic nad Metuji z panią dyrektor biblioteki – Věrą Plachtovą oraz bibliotekarką Katką Boučkovą. Obszerną fotorelację umieściła Biblioteka Miejska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

http://www.mbp.swidnica.pl/773-noc-bibliotek-2017-czytanie-porusza-2

czesi_58

Czytaj więcej

Drużyna SP 1 zwycięzcą IV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych!

20170602_124343-1

Czytaj więcej

Gryfiada 2017

Tegoroczna Gryfiada stawiała dość poważne zadanie- w ciągu 5 minut opowiedzieć legendę o świdnickim błaźnie- Jakubie Tau, rycerzu Lotarze, jego córce Kunegundzie i władcy- Bolku II. A wszystko to w kontekście nieszczęśliwej śmierci małego Bolka III. Nasza grupa teatralna TPS wraz z zaangażowanymi uczniami z klasy: 4s, 4b, 6a i 6b poradziła sobie jednak z tym zadaniem w sposób twórczy i śmiały…i zdobyliśmy III miejsce , a także nagrodę finansową w wysokości 700 zł.

Dziękuję za pomoc niezawodnej p. Beacie Franieczek za uszycie w ekspresowym tempie 30 flag, p. Adamowi Miszkuro za stworzenie w równie szybkim czasie profesjonalnego studia nagrań i p. Katarzynie Kupryciuk za wyczarowanie pędzlem cudownych postaci naszej legendy.
A dzieciom- naszym zdolnym uczniom-wielkie dzięki za entuzjazm i wiarę, że będzie dobrze!
Wszystkim za wszystko!
Opiekun grupy- Małgorzata Kowalska
Czytaj więcej

DZIEŃ DZIECKA

Podobny obraz

  1. czerwca w naszej szkole zawsze jest dniem innym niż wszystkie. Jednak w tym roku było wyjątkowo, bowiem w dużej merze uczniowie sami go zagospodarowali, a to za sprawą Pokazu Talentów naszych Dzieci.

Młodsze klasy już od rana miały rozmaite rozgrywki i zajęcia na boisku. Na szczęście pogoda nam sprzyjała i można było hasać. Po dwóch godzinach młodsi i starsi uczniowie spotkali sie na hali sportowej, by wspólnie bić rekord w ogólnopolskim, grypowym czytaniu. Aż miło było popatrzeć, jak wszyscy razem potwierdzaliśmy hasło: JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM.

Następnie młodsze klasy poszły zjeść kiełbaskę z grilla, której zapach roznosił się tego dnia po całym osiedlu:) W tym czasie starsze klasy delektował się występami tych, którzy chcieli tego dnia pokazać, co potrafią. Było to nie lada wyzwanie, bo wiadomo że dziecięca publiczność jest najbardziej wymagająca. Widzieliśmy, na co stać naszych uczniów, była gra na różnych instrumentach, śpiew, taniec, pokazy akrobatyki i sztuk walki. A wszystko to przeplatane żywiołowym aplauzem publiczności. Mogliśmy też oglądać kolekcję modeli Adama Grecja z kl. 5a i minerałów Maćka Brońskiego, również z kl.5a.

W sumie następujących konkurencjach zaprezentowali się następujący uczniowie:

Czytaj więcej