Sprawozdanie z wycieczki klas IV na Sowę…

W sobotę rano uczniowie klas IV pod opieką p.Kasi Matryby i p.Moniki Kurnickiej zaopatrzeni w mapy ruszyli zdobywać Wielką Sowę 1033m n.p.m.

Wystartowaliśmy z  Przełęczy  Sokolej i w bardzo szybkim tempie ruszyliśmy w górę. Podejście jest łagodne i nie sprawiało problemu naszym turystom ,uczestnikom programu „Trzymaj formę – bądź fit”. Nagrodą za trudy wejścia było zwiedzanie wieży widokowej na Górze Sowie ,ognisko rozpalone na szczycie i własnoręcznie upieczone kiełbaski.

Bardzo dziękujemy p.Sitoń, mamie  Mai Sitoń za ofiarowanie nam map górskich i biletów wstępu na zabytkową  wieżę widokową. Pozostałe mapy znajdują się do dyspozycji  w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do korzystania!

Czytaj więcej

Bazyliszek w 4e

Klasa 4e na lekcji polskiego spotkała Bazyliszka, w którego wcielili się uczniowie w czasie klasowego przedstawienia znanej wszystkim legendy. Każdy miał przyznaną rolę, niektórzy cały czas zachowywali kamienne miny, bo byli posągami:)

Czytaj więcej

Wycieczka klas 5c i 5s

W poniedziałek  14 maja klasy 5c i 5s wyruszyły wczesnym rankiem na trzydniową wycieczkę do Krakowa. W pierwszym dniu poznawaliśmy skarby przyrody Ojcowskiego Parku Narodowego, uczestniczyliśmy w zajęciach w muzeum OPN, gdzie mieliśmy możliwość oglądania cennych i chronionych gatunków fauny i flory. Teren ten słynie z charakterystycznych skał wapiennych, które mogliśmy podziwiać,  jak słynna Maczuga Herkulesa, Wdowie Skałki czy Rękawiczki. W skałach wapiennych zachodzą zjawiska krasowe, których efektem są jaskinie krasowe, mogliśmy je zobaczyć w Jaskini Nietoperzowej.  Całodzienne zwiedzanie zakończyliśmy na Zamku na Pieskowej Skale, znanym m.in. z tego, ze nakręcono tam wiele scen z filmu pt. „Janosik”. Naszym miejscem noclegowym był hotel Teresita w Krakowie, gdzie mogliśmy odpocząć, porozmawiać lub aktywnie spędzić czas grając w piłkę.

Czytaj więcej

Czas na kolejne podsumowanie naszej pracy…

Czas na kolejne podsumowanie naszej pracy.

Nieustająco pozostajemy liderami w klasyfikacji ogólnej oraz rocznej. W ilości punktów na aktywnego ucznia jesteśmy niepokonani od 25 stycznia 2018 roku.

Czytaj więcej

Wyniki Kangura!!!

 


WYNIKI KANGURA!!!

Dnia 15 marca 2018r. odbyła się XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W konkursie wzięło udział 81 uczniów naszej szkoły. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

  • ŻACZEK (klasy II)
  • MALUCH (klasy III i IV)
  • BENIAMIN (klasy V i VI)
  • KADET (klasy VII)

W związku ze zmianami w regulaminie konkursu dotyczącymi publikacji wyników na stronie Kangura, wyniki wszystkich uczestników konkursu naszej szkoły można sprawdzić u szkolnego koordynatora konkursu pani Anny Kaźmierskiej, a także u pań: Agnieszki Ziomek, Iwony Zawiły, Agnieszki Tchorowskiej – Miszkuro oraz Anny Sochockiej.

Czytaj więcej

III Konkurs Programowania w Scratchu

09 maja 2018 roku uczeń naszej szkoły

Samuel Zinkiewicz

(klasa VIIc)

został finalistą

Czytaj więcej