UWAGA!!!

Znalezione obrazy dla zapytania SZKOŁA OBRAZEK

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W ŚWIDNICY, UL. GALLA ANONIMA 1,

OGŁASZA

ZAPISY UCZNIÓW DO KLAS:

  • „ZERO”
  • PIERWSZYCH
  • PIERWSZEJ INTEGRACYJNEJ (*)

 

DO ZAPISU POTRZEBNY JEST: DOWÓD OSOBISTY, SKRÓCONY ODPIS AKTU URODZENIA  DZIECKA I KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA, KTÓRA JEST DO POBRANIA W SEKRETARIACIE SZKOŁY LUB NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY.

ZAPISY BĘDĄ TRWAŁY DO 31 MARCA 2017 ROKU

ZAPISY DOTYCZĄ DZIECI ZAMIESZKAŁYCH W REJONIE SZKOŁY

(*) DO KLASY INTEGRACYJNEJ DZIECI BĘDĄ ZAPISYWANE ZGODNIE Z REGULAMINEM REKRUTACJI

DOKUMENTY DO POBRANIA:

  ZGŁOSZENIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO/SZKOŁY (dzieci zamieszkałe w rejonie)

ZGLOSZENIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO/SZKOŁY (dzieci zamieszkałe poza rejonem)

OŚWIADCZENIE

Znalezione obrazy dla zapytania SZKOŁA OBRAZEK

Czytaj więcej

DZIEŃ PATRONA

Znalezione obrazy dla zapytania T.Kościuszko obrazek

24.03.2017 r. w naszej szkole co prawda nie było lekcji, ale za to naprawdę dużo się działo. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Patrona.

Klasy I-III obchodziły ten dzień na sportowo, rozgrywając zawody o „szablę Kościuszki”, zaś klasy IV-VI ubrane na galowo, podejmowały się różnych zadań. Jedni rysowali portret naszego patrona, drudzy rozwiązywali test z wiedzy o Tadeuszu Kościuszce, a jeszcze inni przygotowywali szablę kościuszkowską z masy solnej. Na koniec wszystkie klasy, pogrupowane pionami, odśpiewały hymn szkolny tak dziarsko, ze aż mury drżały. Pani dyrektor na koniec podziękowała wszystkim za zaangażowanie i uświetnienie tego dnia.

Opiekun Samorządu: Agnieszka Pętal

Czytaj więcej

Wieczór z baśniami Andersena…

„Był sobie pewnego razu imbryk do herbaty, dumny z porcelany, z której był zrobiony, dumny ze swej wysmukłej szyi i z dużego ucha…”

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci słuchają

Tak rozpoczyna się baśń  „ Imbryk” , którą Pani Dyrektor naszej szkoły przeczytała  w piątkowy wieczór 24.03.2017 r. uczniom klas trzecich , którzy przyjęli zaproszenie na  imprezę czytelniczą „ Wieczór z baśniami Andersena”.  Celem tego spotkania była popularyzacja baśni H.Ch. Andersena, promocja biblioteki szkolnej, zachęcanie dzieci do systematycznego korzystania z jej zasobów, pogłębianie więzi uczniów ze szkołą, dobra i kulturalna zabawa, propagowanie ogólnopolskiej akcji  „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytaj więcej

RODZICE – DZIECKO – GDZIE JEST MOJE „JA”?

Data: 28.03.2017 r. (wtorek), godz. 17.00 – 18.45

WARSZTATY SKIEROWANE DO RODZICÓW uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego pod hasłem: RODZICE – DZIECKO – GDZIE JEST MOJE „JA”?

Znalezione obrazy dla zapytania rodzice obrazek

To warsztat o docieraniu do Siebie i do dziecka, będziemy się przyglądać swoim warstwom krok po kroku,

rolom życiowym, temu co budzi nasze pragnienia, ale i lęki, by bez oporu z pełnym szacunkiem do swoich potrzeb,  z poruszoną energią w ciele móc wyrażać na zewnątrz swoją Autentyczność. Tylko w ten sposób, pozwalając sobie na tą bliskość z samym sobą, możemy wejść w głęboką, pozbawioną ocen i oczekiwań relację z innymi.

Dziecko – umiejętność „wejścia w świat” dziecka, co i jak zrobić aby istniał prawidłowy proces komunikacji: JA i MOJE DZIECKO oraz racjonalne podejście do rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

Osobą prowadzącą warsztaty jest pan Marcin Kuc  mgr Pedagogiki spec. resocjalizacja, opieka i profilaktyka niedostosowania społecznego, certyfikowany socjoterapeuta, od 12 lat nauczyciel, terapeuta, doradca zawodowy w świdnickich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Właściciel Centrum Terapeutyczno – Edukacyjnego.

Czytaj więcej

GRATULACJE!

IMG_20170324_090710

Jakub Lis z klasy 6a

   laureatem VIII Powiatowych Potyczek 

     z Językiem Angielskim i Niemieckim 

“CHECK YOUR ENGLISH /

   PR ÜFE DEIN DEUTSCH”

Dn. 23 marca 2017 r. w Społecznej Szkole Podstawowej i Społecznym Gimnazjum Fundacji “Naszej Szkole” w Świdnicy miała miejsce uroczystość podsumowania 2-etapowego konkursu języka angielskiego i niemieckiego dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych naszego miasta i powiatu.

W konkursie języka angielskiego naszą szkołę reprezentowali drużynowo i następnie indywidualnie: Jakub Lis,  Natalia Wiecheć oraz Rafał Wiszniowski z klasy 6a.

Jakub Lis znalazł się w gronie najlepszych, uzyskując tytuł laureata!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Czytaj więcej

Witamy wiosnę!

21 marca uczniowie klas I – III powitali wiosnę bardzo wesoło i kolorowo!
w2
Czytaj więcej