REKRUTACJA

23.03.2018 r. podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

 

 

29.03.2018 r. podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

 

 

 

 

Czytaj więcej

Zdolny Ślązaczek

Sukces językowy Julii Hoszowskiej!

Uczennica naszej szkoły – Julia Hoszowska z klasy 7b – zdobyła tytuł

laureata III Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego                     

zDolny Ślązaczek 2017/18.

Julia jest jedyną uczennicą ze Świdnicy, której w tym roku udało się tego dokonać.

Uzyskanie tytułu laureata konkursu uprawnia Julię do otrzymania najwyższej pozytywnej rocznej oceny klasyfikacyjnej z języka angielskiego – oceny celującej. Uczennica jest także zwolniona z trzeciej części (języka obcego) egzaminu ósmoklasisty oraz będzie przyjęta w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie publicznej szkoły ponadpodstawowej.

                              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej

Pegazik

Do wielu już lat logo konkursu recytatorskiego pt:  „Pegazik” przedstawia rower ze skrzydłami. W tym roku nasi uczniowie wracali po konkursie prawie na jak na skrzydłach nie owego roweru, ale mitologicznego Pegaza…

14.03. 2018 r. Jagoda Krzak, Liwia Żak i Krzysztof Giza wzięli udział w etapie miejskim zmagań najlepszych recytatorów ze szkół podstawowych. Uczestników było aż 21. Uczniowie prezentowali bardzo różnorodny repertuar- od klasyki aż po współczesne utwory. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

 

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Małgorzata Braniecka, wieloletni dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, Violetta Sobczak, harcmistrzyni, skarbnik komendy hufca ZHP w Świdnicy oraz Wanda Karaśkiewicz, poetka.

Nasi reprezentanci bardzo profesjonalnie podeszli do swoich występów- historia kury i losy drewnianej głowy  oczarowała nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów, którzy podjęli bardzo miłą i zaskakującą decyzję. Rzadko się bowiem zdarza, że aż dwaj uczniowie danej placówki przechodzą do następnego etapu. Tak jednak wydarzyło się tym razem! I Liwia Żak z klasy 6d i Krzysztof Giza z klasy 4a już za tydzień będą reprezentować nasze miasto na eliminacjach powiatowych XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik’’.

Życzymy im sukcesu, choć największym sukcesem jest… obcowanie z poezją.

Czego innym również życzymy!

Czytaj więcej

„Woda to życie”

Miło nam poinformować, że w szkolnych eliminacjach konkursu wiedzy o wodzie i ekologii „Woda to życie”, który organizowany jest przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, najlepsze wyniki uzyskali: Adrian Bętkowski kl.7a, Jakub Lis kl. 7a, Michał Szymaszkiewicz kl. 6d. Nasza męska drużyna stanie do rywalizacji ogólnomiejskiej w dniu 22 marca 2018 roku.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Czytaj więcej

Nie zmogła ich nawet grypa…

Choć grypa i inne choroby dziesiątkowały uczniów z różnych szkół- młodzi aktorzy z Kółka Teatralnego TPS udowodnili, że nawet w takich sytauacjach dają sobie radę…

We wtorkowe przedpołudnie 14.03 2018 r. wzięliśmy  udział w III Przeględzie Teatrzyków Ekologicznych „Zielony Teatrzyk” w Mrowinach. Grupa zaprezentowała przedstawienie
pt: „Idealna w ZOO”. To historia współczesnej młodej dziewczyny, która- będąc wytworem współczesnej pop- kultury- trafia do ZOO. Tam zaś mają miejsce niezwykłe zdarzenia- zwierzęta z ogrodu chcą bowiem przywrócić ją naturze…czy się udało i na jaki pomysł wpadły zwierzęta- tego można się dowiedzieć z dalszego przebiegu tej historii…

W rolę Idealnej wcieliła się Natalia Wygachiewicz, której przebojowa kreacja zwróciłą uwagę jurorów i zgromadzonej publiczności.

Ku wielkiej radości aktorów i opiekuna grupy- zostaliśmy docenieni i otrzymaliśmy I miejsce.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji wyjazdu, a także organizatorom tego konkursu- Pani Barbarze Nowak, która nie tylko jest Panią Dyrektor SP w Mrowinach, ale także jest jego pomysłodawczynią i koordynatorem.

Czytaj więcej

Piękna Afrodyta, mądra Atena, lubiący plotki Syzyf…

Te i inne mitologiczne postacie gościły na lekcjach języka polskiego w klasach Va i Vc .

Zajęcia pod kierunkiem pani Magdy Szaleckiej miały dziś  niecodzienny charakter, gdyż uczniowie, podsumowując pracę z mitologią grecką, przygotowali ciekawe prezentacje , w których przedstawili wybranych bogów i herosów oraz scenki z życia na Olimpie. Piątoklasiści wykazali się kreatywnością i znajomością mitologii. Uczniowie postarali się o odpowiednie stroje i pomysłowe rekwizyty.

Po autoprezentacji bogowie i herosi musieli jeszcze zmierzyć się z pytaniami, nie zawsze łatwymi i dyskretnymi  , zadawanymi przez pozostałych uczestników lekcji.

Zajęcia wszystkim bardzo  się podobały- była to ciekawa  powtórka mitologii oraz świetna zabawa!

Czytaj więcej