Czwartoklasiści we Wrocławiu

IMAG0735

Dnia 21 października uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę szkolną do Wrocławia. Po sprawdzeniu przez policję autokaru, grupa wyruszyła w drogę. Humory dopisywały, więc droga upłynęła szybko i bezproblemowo. We Wrocławiu, przy Piwnicy Świdnickiej czekał już na wycieczkowiczów przewodnik, p. Norbert. Wspólnie z przewodnikiem,

Czytaj więcej

Pasowanie na ucznia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W czwartek nasze pierwszaki złożyły ślubowanie i oficjalnie zostały włączone w poczet społeczności szkolnej.

Czytaj więcej

Dzień Papieski

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

16.10.2014 r, jak co roku obchodziliśmy Dzień Papieski. W związku z tymi obchodami klasy Va i VI b przygotowały przedstawienie, które doskonale wpisało się w tegoroczne hasło: „Bądźcie Świętymi”.

Czytaj więcej

Święto Edukacji Narodowej

IMG_9611 [1024x768] [1024x768]

Jak w całej Polsce 14.10. 2014 r. obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej, które potocznie i błędnie, zwane jest Dniem Nauczyciela, a to przecież jest święto wszystkich pracowników oświaty. Jednak nie byłoby szkoły bez uczniów i ich rodziców, więc można powiedzieć, że to święto nas wszystkich.

Czytaj więcej

Święto Drzewa

DSC01306

W piątek 10 października obchodziliśmy Święto Drzewa. Uczniowie klasy 1a przyłączyli się do tych obchodów zakładając w tym dniu zielone ubrania oraz uczestnicząc w przygotowanych z tej okazji zajęciach.

Dzieci wycięły z kolorowego papieru piękne, jesienne liście i udekorowały nimi drzewo.
Czytaj więcej

75 lat temu powstało Polskie Państwo Podziemne

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziś, 26.09.2014 r. ,w naszej szkole uroczystym apelem upamiętniliśmy powstanie Polskiego Państwa Podziemnego. Nie wszyscy pamiętają, że właśnie z 26. na 27. września 1939 roku miało miejsce powołanie do życia tej Organizacji, która mimo trwającej okupacji – kierowała Polską.

Czytaj więcej