W rytmie hip-hop

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muzyka hip-hop była tematyką audycji muzycznej, jaka odbyła się dziś w naszej szkole.  Uczniowie mieli okazję posłuchać kilku piosenek w wykonaniu rapera, któremu towarzyszył DJ. 

Czytaj więcej

Uwaga! Uwaga!

s

SP 1 ŚWIDNICA zaprasza wszystkich chętnych chłopców i dziewczęta z klas trzecich (rocznik 2004) szkół podstawowych na serię testów naborowych do klas sportowych z piłki nożnej i piłki siatkowej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki ul. Galla Anonima 1 (Osiedle Zawiszów)

Szczegóły poniżej:

Czytaj więcej

Polskie tradycje wielkanocne

DSC00307 [1024x768]

16 kwietnia w ostatni dzień nauki przed Świętami Wielkanocnymi odbył się w naszej szkole apel zatytułowany „Polskie tradycje wielkanocne”. Uczniowie z klasy 3a i 3b przepięknie ubrani w stroje ludowe zaprezentowali i wytłumaczyli całej społeczności uczniowskiej znaczenie świątecznych symboli, takich jak: palmy, gaik, pisanki, jak również świątecznych zwyczajów – dekorowanie stołu, wiezienie kogucika, śmigus-dyngus.

Czytaj więcej

I Powiatowy Konkurs Matematyczny

dla  uczniów klas IV – VI szkół podstawowych.

DSCN5604

          Czteroosobowa drużyna klas szóstych naszej szkoły pod opieką p. Anny Kaźmierskiej, wzięła udział I Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas IV – VI Szkół Podstawowych. Konkurs odbył się 15 kwietnia 2014r. w Gimnazjum w Pszennie. W skład drużyny SP 1 wchodzili: Katarzyna Całka (kl. 6a), Jędrzej Glinka (kl. 6a), Jakub Jęczmień (kl. 6a) i Marcelina Powązka (kl. 6c).

Czytaj więcej

Ruch to zdrowie!

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W naszej szkole trwa akcja promocji zdrowia, a przecież każdy wie, że ruch to zdrowie. W związku z tym, by nie poprzestać na mówieniu, przeszliśmy do działania.

Czytaj więcej

W muzeum

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

   3.04.2014 r. klasa 4 b wyrwała się ze szkolnych ław i w piękną  kwietniową pogodę wybrała się do Muzeum Kupiectwa. Oprócz stałych wystaw zobaczyliśmy też ekspozycję „Rzeczywistość w miniaturze”. Mogliśmy zobaczyć domki dla lalek sprzed wieku, ale również miniaturowe wystawy sklepowe, pocztę, szkołę czy zastawę stołową. Wszystko było cudne, choć maleńkie.

Czytaj więcej