Religia – podręczniki na rok szkolny 2018/19

Podręczniki do religii na rok szkolny 2018/2019
Wydawnictwo JEDNOŚĆ
 Podręczniki i ćwiczenia rodzice kupują we własnym zakresie.
kl.O – W ŚWIECIE MOJEGO BOGA-zeszyt ćwiczeń,
kl.I -ŻYJEMY W BOŻYM ŚWIECIE-podręcz.+zeszyt ćwiczeń,
kl.II- IDZIEMY DO JEZUSA-podręcz.+zeszyt ćwiczeń,
kl.III – JEZUS JEST Z NAMI-podręcz.+zeszyt ćwiczeń,
kl.IV – MIEJSCA PEŁNE BOGACTW-podręcz.+zeszyt ćwiczeń,
kl.V – SPOTKANIA UBOGACAJĄCE-podręcz.+zeszyt ćwiczeń,
kl.VI – TAJEMNICE BOGATEGO ŻYCIA-podręcz.+zeszyt ćwiczeń,
kl.VII – BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY SZUKAJĄ JEZUSA-podręcznik,
kl.VIII – BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY UFAJĄ JEZUSOWI-podręcznik.
Czytaj więcej

INFORMACJE DLA RODZICÓW PRZYSZŁYCH UCZNIÓW ODDZIAŁU ZEROWEGO I KLAS PIERWSZYCH

KLASA  O

 

KLASY I

Czytaj więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca 2018 r.

godz. 8.00 – msza święta

godz. 9.00 – uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Czytaj więcej

Niezwykła pasja

Zapewne wielu z was nieraz łamało sobie głowę nad ułożeniem kostki Rubika. Jak to zrobić?
Gdy w zaledwie kilkanaście sekund układa ją Adam Chodyniecki , uczeń klasy IV b, wydaje się to magią… . Niewielu z was pewnie też wie, ze układanie kostki jest jedną z dyscyplin sportowych. Nasz uczeń, dzięki swojej wytrwałości i zaangażowaniu, osiąga na tym polu niezwykłe sukcesy. Zawody w speedcubingu (układanie kostki na czas) rozgrywane są w różnych kategoriach. Adam wziął udział w Cube Factory League- Santa Claus Cube Race w grudniu 2017 oraz w Lubelskiej Lidze Speedcubingu -2018. Jest też ujęty w oficjalnej międzynarodowej klasyfikacji World Cube Association.
W mających się odbyć w te wakacje w Madrycie EURO World Cube Assocoation European Championship Madrid 2018 będzie jedynym ze Świdnicy i jednym z nielicznych – a zapewne jednym z najmłodszych- przedstawicieli Polski. Są to najważniejsze międzynarodowe zawody speedcubingowe, na których wystąpi 628 zawodników z 48 krajów

Adasiu, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki !

Czytaj więcej

LIGA NIEZWYKŁYCH UMYSŁÓW

Czytaj więcej

BUJNA CZUPRYNKA!

W dniu 16.06.2018 odbyła się pierwsza akcja charytatywna „ Bujna Czuprynka – czyli oddaj włosy naprawdę w dobre ręce”, zorganizowana przez panią Agatę Czarnecką,  nauczycielkę j. angielskiego i zarazem opiekunkę Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy . Przedsięwzięcie to polegało na oddaniu włosów na peruki dla dzieci chorujących na raka. Aby zrealizować założenia, do akcji zostały zaproszone: pani Joanna Klima, fryzjerka z Damskiego Zakładu Fryzjerskiego przy ulicy Wałbrzyskiej 8 i pani Wioletta Baranowska, fryzjerka z Zakładu Fryzjerstwo i Perukarstwo przy ulicy Komunardów 6. Panie z ochotą przystąpiły do pracy na ten szczytny cel. W realizacji zadania pomagały pani dyrektor Anna Woźniak i pani Dorota Łopatowska. Decyzję o oddaniu włosów podjęło aż 11 osób: 10 dziewcząt i  pani Agata Czarnecka.

Dziewczęta, które oddały włosy to: Ania Kułak 3c, Julianna Walichnowska 5s, Zuzanna Rymczak 1b, Marlena Mucha 3e, Paulina Hydzik 3e, Nadia Bieszczad 6c, Oliwka Greś-Maruszewska 3d, Alicja Legan 3d, Lena Radziszewska 3a i Natalia Lipiec 6c. Wszystkim dziewczętom kibicowali rodzice, rodzeństwo i koleżanki. Cała akcja trwała około trzech godzin, a nasze uczestniczki z nowymi fryzurkami i uśmiechami na twarzach opuściły szkolny gabinecik fryzjerski. Wszystkie uczestniczki miały poczucie spełnienia dobrego uczynku.

Czytaj więcej