Wpisy od admin

Zaproszenie na Konferencję Odpowiedzialnego Rodzica

5 czerwca 2018 r. zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką sportu dziecięcego na Konferencję Odpowiedzialnego Rodzica w Świdnicy, która obędzie się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy o godz. 17. W trakcie konferencji odbędą się warsztaty dla rodziców, nauczycieli oraz trenerów, nt. „Jak motywować – wspierać dziecko w działaniach sportowych”, które przeprowadzi Paweł Hoffman – psychoterapeuta, trener zajmujący się tematyka szkoleń blisko od 20 lat.

Więcej na temat Pawła można przeczytać na www.hogosystem.eu/o-nas .

Organizatorem konferencji jest Sportowy Klub Taekwon-do „Tiger” przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatowym oraz Akademią Świadomego Rozwoju. Zapisy na wydarzenie odbywają się przez stronę www.skttiger.pl, na której należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.

Konferencja Odpowiedzialnego Rodzica jest elementem podsumowania Programu „Mali Wspaniali” w Świdnicy. W związku z charakterem imprezy warsztaty są otwarte dla osób zainteresowanych tematyką psychologii dziecięcej, psychologii sportu oraz pracą z dziećmi. W związku z rosnącą popularnością projektu w Świdnicy oraz zainteresowaniem tematyki motywacji w sporcie dziecięcym postanowiliśmy stworzyć możliwość rodzicom, nauczycielom oraz trenerom różnych dyscyplin dostępu do tej wiedzy.

Data: 5 czerwca 2018 (wtorek), godz. 17:00

Miejsce: Aula widowiskowa I Liceum ogólnokształcącego w Świdnicy, ul. Pionierów 30

Kontakt: 516 175 919 – Tomasz Bohuszewicz – koordynator wydarzenia

Zapraszamy do zapisów !!!

Czytaj więcej

VII MARATON MATEMATYCZNY

SP 1 zwycięzcą  VII Maratonu Matematycznego
w kategorii szkół podstawowych
!

Dnia 23 maja 2018r. trzyosobowa drużyna SP 1 z klasy VII b w składzie: Theofani Kułak, Stanisław Madziara i Robert Kaźmierczak, zdobyła I miejsce  w VII Maratonie Matematycznym w kategorii szkół podstawowych.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z wycieczki klas IV na Sowę…

W sobotę rano uczniowie klas IV pod opieką p.Kasi Matryby i p.Moniki Kurnickiej zaopatrzeni w mapy ruszyli zdobywać Wielką Sowę 1033m n.p.m.

Wystartowaliśmy z  Przełęczy  Sokolej i w bardzo szybkim tempie ruszyliśmy w górę. Podejście jest łagodne i nie sprawiało problemu naszym turystom ,uczestnikom programu „Trzymaj formę – bądź fit”. Nagrodą za trudy wejścia było zwiedzanie wieży widokowej na Górze Sowie ,ognisko rozpalone na szczycie i własnoręcznie upieczone kiełbaski.

Bardzo dziękujemy p.Sitoń, mamie  Mai Sitoń za ofiarowanie nam map górskich i biletów wstępu na zabytkową  wieżę widokową. Pozostałe mapy znajdują się do dyspozycji  w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do korzystania!

Czytaj więcej

Bazyliszek w 4e

Klasa 4e na lekcji polskiego spotkała Bazyliszka, w którego wcielili się uczniowie w czasie klasowego przedstawienia znanej wszystkim legendy. Każdy miał przyznaną rolę, niektórzy cały czas zachowywali kamienne miny, bo byli posągami:)

Czytaj więcej

Wycieczka klas 5c i 5s

W poniedziałek  14 maja klasy 5c i 5s wyruszyły wczesnym rankiem na trzydniową wycieczkę do Krakowa. W pierwszym dniu poznawaliśmy skarby przyrody Ojcowskiego Parku Narodowego, uczestniczyliśmy w zajęciach w muzeum OPN, gdzie mieliśmy możliwość oglądania cennych i chronionych gatunków fauny i flory. Teren ten słynie z charakterystycznych skał wapiennych, które mogliśmy podziwiać,  jak słynna Maczuga Herkulesa, Wdowie Skałki czy Rękawiczki. W skałach wapiennych zachodzą zjawiska krasowe, których efektem są jaskinie krasowe, mogliśmy je zobaczyć w Jaskini Nietoperzowej.  Całodzienne zwiedzanie zakończyliśmy na Zamku na Pieskowej Skale, znanym m.in. z tego, ze nakręcono tam wiele scen z filmu pt. „Janosik”. Naszym miejscem noclegowym był hotel Teresita w Krakowie, gdzie mogliśmy odpocząć, porozmawiać lub aktywnie spędzić czas grając w piłkę.

Czytaj więcej