XIII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

sowa

XIII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania już za nami. W piątek 03.02.2017r. reprezentanci świdnickich szkół podstawowych oraz Mrowin i Mokrzeszowa udowadniali w bibliotece naszej szkoły, że „Grzeczność nie jest rzeczą łatwą”.

Czytaj więcej

„Grzeczność nie jest rzeczą łatwą”

W dniu 27.01.2017r. w bibliotece naszej szkoły odbył się XIII Szkolny  Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „ Grzeczność nie jest rzeczą łatwą”. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas IV – VI. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. Magdalena Szalecka i p. Małgorzata Żołędziewska

 

Czytaj więcej

„ALE WKOŁO JEST WESOŁO”

W dniu 25.02.2016 r. w bibliotece naszej szkoły odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Hasłem tegorocznej edycji konkursu było „ Ale wkoło jest wesoło”. Uczestnikami były 2- osobowe reprezentacje z klas IV-VI ze świdnickich szkół podstawowych, a także z Mokrzeszowa i Mrowin. Uczniowie czytali fragmenty takich książek jak: „ Dziennik Cwaniaczka”,  „Klara Proszę tego nie czytać”, „ Mikołajek”,  „Buba Sezon ogórkowy”  i in.

Czytaj więcej

„Poczytaj mi, mamo”

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Każdy z nas z pewnością wspomina z ciepłem, rozrzewnieniem i sympatią beztroskie lata dzieciństwa, kiedy to rodzice czytali nam ulubione książki. To one – bajki, baśnie, opowiadania ukształtowały naszą osobowość, wyrobiły poczucie estetyki i wrażliwość…

Czytaj więcej

„Szuflada wspomnień”

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szuflada wspomnień

Na dnie szuflady
pożółkłe fotografie
szkolna tarcza
laurka dla mamy
wiersze Asnyka
i list…

nie wysłany w kopercie
przeczytałem
odżyły wspomnienia
wiatr przywiał
tamte dni
łza wypłynęła z oka
błysk radości
tej jednej chwili.

Schowałem list
pośród wiele pamiątek
zasunąłem szufladę
na kolejne lata.

Wspomnienia – to motyw przewodni tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania.

Czytaj więcej

” Dziś też czytamy utwory Janusza Korczaka”

 

Pod takim hasłem przebiegł X Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez naszą szkołę dla uczniów klas IV-VI. Zmagania uczestników poprzedzone zostały scenką pantomimiczną w wykonaniu członków grupy teatralnej TPS oraz Pana Jarosława Chmiela pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kowalskiej.

Czytaj więcej