Pasowanie na czytelnika

„… Pomóżcie mi proszę trafić do Waszej biblioteki ,abyśmy wspólnie mogli  obchodzić  święto pluszowego misia. „

Tak zakończył się list malutkiego pluszowego misia, który został zaproszony do szkolnej biblioteki na imprezę czytelniczą pt.”  Przygoda z misiem” zorganizowanej  w ramach  Imienin Biblioteki . Pierwszaki nie tylko przyprowadziły misia do biblioteki , ale wzięły też udział w zabawie muzyczno- ruchowej pt. „ Taniec z misiem”. Wysłuchały też bajki o misiu. Miały też okazję porozmawiać i zaśpiewać  po angielsku z gościem specjalnym uroczystości- misiem  Paddingtonem.  W kąciku „ Misiowe wspaniałości „ dzieci wykonały   zakładki do książek,  w kąciku „ Misiowe słodkości „ wykleiły tort  kolorowymi kulkami, a w kąciku „Misiowe różnorodności” układały puzzle      i wyszukiwały różnice  między  podanymi  obrazkami. Ćwiczyły również swoją sprawność fizyczną w kąciku „ Misiowy tor przeszkód”. Na koniec uroczystości odbyło się pasowanie uczniów na czytelnika biblioteki szkolnej. Mamy nadzieję, że  wizyta  pierwszaków w bibliotece dostarczyła im dużo radości  i  sprawiła, że chętnie  będą ją odwiedzać.

Czytaj więcej

„ Przygoda z Pluszowym Misiem”

Pluszowy Miś. Niezastąpiony przyjaciel, ulubiona zabawka, najmilsza przytulanka. Współczesny świat oferuje dzieciom coraz atrakcyjniejsze zabawki, jednak  ten miły pluszak, mimo poważnej konkurencji, wciąż jest bliski dziecięcemu sercu. Pierwszy pojawił się ponad sto lat temu, a od 2002r. -25 listopada obchodzi swoje święto. Nasza szkolna  biblioteka  również tego dnia zorganizowała uroczystość na cześć tego puchatego przyjaciela.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonych corocznie Imienin Biblioteki, które adresowane jest do uczniów klas pierwszych i połączone jest z pasowaniem na czytelnika. Uroczystość poprzedziła zbiórka maskotek. Wszyscy uczniowie szkoły bardzo  zaangażowali się, więc tego dnia biblioteka zamieniła się w prawdziwą krainę misiów.

Dla dzieci, które zostały zaproszone  na urodziny swego przyjaciela, przygotowano  mnóstwo atrakcji. Zabawy, tańce przy muzyce, prezentacja multimedialna, wysłuchanie bajki „ O misiu, który nie wierzył w siebie” oraz  zadania w kącikach zainteresowań-  konkurencje sportowe, misiowe puzzle, łamigłówki, praca plastyczna , a także wykonanie zakładki, którą każde dziecko mogło zabrać na pamiątkę.

Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, który krył w sobie kolejną niespodziankę- pyszne misiowe ciasteczka. Na koniec pierwszaki w holu szkoły obejrzały przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich przez uczniów klasy III pod kierunkiem pani Ani Mackiewicz. Spotkanie zakończyło się uroczystym pasowaniem na czytelnika.

Uśmiechnięte  twarze dzieci przekonują nas, że było to spotkanie bardzo atrakcyjne i przepełnione radością.

Uroczystość przygotowały panie bibliotekarki- pani Małgorzata Żołędziewska i pani Magdalena Szalecka oraz nauczycielki: pani Anna Kogut, pani Joanna Szachniewicz, pani Magdalena Magierowska oraz pani Katarzyna Rębilas.

dsc04068 dsc04067 dsc04065 dsc04063 dsc04061 dsc04033 dsc04031 dsc04019 dsc04007 dsc03968 dsc03942 dsc03932

Czytaj więcej

Październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Właśnie kończy się październik czyli Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej bibliotece i w poszczególnych klasach młodszych organizowane były zajęcia czytelnicze ,podczas których uczniowie prezentowali swoje ulubione książki. Efektem tych spotkań była wystawa prac plastycznych pt. „ Moja przyjaciółka książka”.  Dzieci z klas pierwszych wprowadzone zostały  w świat baśni. Uczniowie klas starszych, którzy lubią rozwiązywać łamigłówki, zagadki, wykreślanki  itp. mogli wpadać na przerwach  do biblioteki na trening umysłowy do zorganizowanej „ Siłowni umysłowej”. Chętni uczniowie mogli też na długiej przerwie posłuchać głośnego czytania fragmentów wybranych „Książek naszych marzeń”. Każda klasa wykonała również plakat pt. „ Czytanie jest super”. Wykonana też została gazetka ścienna promująca czytanie od najmłodszych lat. Rozpoczęła się również kolejna edycja konkursów czytelniczych: „ Jarmark rozmaitości prasowych”- kl. I-III i „ Na tropach języka polskiego”- kl. IV-VI.

Jedno z haseł na plakatach klas starszych brzmiało: „ Lek na głowę jest w aptece, a na humor w bibliotece”- Zapraszamy do biblioteki.

dsc03699

dsc03701

dsc03702

Czytaj więcej

Pasowanie na czytelnika

Bohaterowie przedstawienia „Spotkanie bajek” wprowadzili pierwszaków w zaczarowany i tajemniczy świat książek. Uroczystość wzbogacił i uprzyjemnił również występ grupy tanecznej, który zachęcił uczestników do wspólnej zabawy. Na koniec odbyło się ślubowanie pierwszaków i rozdanie pamiątkowych dyplomów. Mamy nadzieję, że pasowanie przyczyni się do częstych wizyt pierwszaków w naszej bibliotece szkolnej.

Dziękujemy bardzo Paniom Annie Mackiewicz i Joannie Szachniewicz oraz Annie Sochockiej – Suchara za przygotowanie i zaprezentowanie występów grupy teatralnej i tanecznej.

 

Elżbieta Kufner

Małgorzata Żołędziewska

 

 

Czytaj więcej

Koncert na łące

 

Desktop

Tegoroczne Imieniny Biblioteki przebiegały pod hasłem  „Koncert na łące”.  Odbył się on  na cześć odnalezienia pszczółki Mai, którą szukały zwierzątka łąkowe i dzieci z klas pierwszych.Szczegóły  w zakładce biblioteka – aktualnościPo koncercie pierwszaki wysłuchały opowiadania  „Przygody małej pszczółki”, samodzielnie wykonały collage łąki, układały puzzle i zanosiły zebrany „pyłek kwiatowy” do plastra w ulu. Na koniec złożyły ślubowanie  na czytelnika biblioteki szkolnej i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej

” Pluszowy przyjaciel”

 

 

1

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”- ten okrzyk towarzyszył  dziś dzieciom uczestniczącym w imieninach biblioteki, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Pluszowy przyjaciel”. Inspiracją było Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia obchodzone 25 listopada

Czytaj więcej