Nasi Laureaci 2016/2017

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

Kategoria „wiedza o mitologii”

I miejsce: EMIL PŁOCZYNIAK

DSC05169

Kategoria „praca plastyczna”

Nagrody: Timoteo Lema , Adrian Bętkowski

Kategoria „praca literacka”

Nagrody:

Michał Szymaszkiewicz , Rafał Wiszniowski , Samuel Zinkiewicz

GRATULUJEMY!

DSC05078

los

IMG_20170127_111800

W dniu 27stycznia 2017r. w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu,

pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, odbyła się

część pisemna finału II Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek.

Wśród finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły

 Samuel Zinkiewicz z klasy VIc.

W konkursie języka angielskiego wzięło udział około dziesięć tysięcy uczestników z Dolnego Śląska, a Samuel okazał się jednym z 56 najlepszych!

 Nasz uczeń już teraz uzyskał tytuł

FINALISTY II DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO zDolny Ślązaczek
 dla uczniów szkół podstawowych Dolnego Śląska w roku szkolnym 2016/2017.

los

DSC04462

W dniu 27.01.2017r. w bibliotece naszej szkoły odbył się XIII Szkolny  Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „ Grzeczność nie jest rzeczą łatwą”.

Wyniki:

I miejsce

Liwia Żak – kl.5b

II miejsce

Natalia Wiecheć – kl.6a

 

Wyróżnienie

Agata Pawłowska- kl.4c

Nikola Makarowska – kl.4a

Jakub Stawarz- kl.5b

Zuzanna Synkowska- kl.5c

Jakub Lis – kl.6a

Stanisław Madziara- kl.6a

W XIII Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania naszą szkołę reprezentować będą: Liwia Żak i Natalia Wiecheć

los

Wyróżnienie w XXV Jubileuszowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych dla grypy TPS za jasełka „Przez siano…do Boga”. Scenariusz i reżyseria- Małgorzata Kowalska, opiekun kółka teatralnego TPS.

los

Znalezione obrazy dla zapytania santa obrazek

W dniu 21 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole                       konkurs j. angielskiego

Santa’s Spelling Competition

Mistrzami ortografii angielskiej okazali się:

Kamil Grzelak (z 4c)

Antoni Pieszczoch (z 5b)

Jakub Lis (z 6a)

los

flaga-wielkiej-brytanii-ruchomy-obrazek-0018

Lista uczniów SP nr 1 w Świdnicy zakwalifikowanych

do etapu powiatowego

II Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego

zDolny Ślązaczek 2016/2017:

Jakub Lis – z klasy VIa

Samuel Zinkiewicz – z klasy VIc

Do etapu finałowego (części pisemnej)

II Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego

zDolny Ślązaczek 2016/2017

zakwalifikował się:

 

Samuel Zinkiewicz

los

XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny 10.10.2016 r.

Zuzanna Wolińska 6b, Emilia Hardy 6b, Jakub Lis 6a

Gratulujemy!

los

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej 24.10.2016 r.

Nagrody: Zuzanna Wolińska 6b, Julia Koza 5c, Zuzanna Synkowska 5c

Wyróżnienia: Amelia Pieszczoch 6b, Julia Pisowicz 6b, Dorota Polak 4s, Jakub Lis 6a

Gratuluemy!

los

Międzyszkolny Konkurs Biblijny

z Ewangelii wg św. Łukasza „Ewangelia Miłosierdzia” 24.11.2016 r.

Nagrody: Michał Szymaszkiewicz 5d, Grzegorz Janiak 5b, Emil Płoczyniak 6c

Gratulujemy!

dsc04327 dsc04328 dsc04329

los

Hania Lipowska z klasy III b zdobyła wyróżnienie w Konkursie Plastycznym ” Szli na Zachód Osadnicy”. Gratulujemy!

los

Uczennica klasy I a Antonina Janicka zajęła II Miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Las i jego mieszkańcy” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie pracy plastycznej.

Gratulujemy Tosi !!!

los

Nasza laureatka w konkursie ortograficznym 🙂

los

I Przegląd Teatrzyków Szkolnych „Zielony Teatrzyk” w Mrowinach

Data: 26.04.2016r.

Organizator: Szkoła Podstawowa w Mrowinach

Dzieci: z klasy IIc i Ia

III miejsce w kategorii klas I-III

los

XV Przegląd Małych Form Teatralnych w Świdnicy
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy
Nagrody Indywidualne za wybitne kreacje aktorskie dla :

  • Krzysztofa Stęplewskiego – kl. 2c
  • Oliwiera Kaniaka -kl. 2c

los

XI Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Pawła II „Arka”

Organizator – MDK Świdnica

Termin – 16.05.2016 r.

Wyniki

nagroda dla Zuzanny Synkowskiej

los

Dyplom za udział w „Barce Radości” Jedyneczek.

DYPLOM ZA UDZIAŁ BARKA RADOŚCI 6.05.2016 ROZŚPIEWANE JEDYNECZKI

los

Wyróżnienie w X Rodzinnych potyczkach z Ortografią dla Krystiana Pniewskiego z klasy III b i jego mamy. Gratulujemy!

wyróżnienie 0002

los

I  POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Organizator – Gimnazjum nr 1 w Świdnicy

Termin – 31.03.2016

Wyniki

I miejsce

Martyna Bujak kl. VIa

Martyna otrzymała także nagrodę, która uprawnia ją do podjęcia nauki w klasie I z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Świdnicy od roku szkolnego 2016/2017, z której postanowiła skorzystać.

los

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  MATEMATYCZNY PITAGORAS

Organizator – Szkoła podstawowa nr 6 w Świdnicy

Termin – 14.03.2016 r.

Wyniki

I miejsce

Hanna Karwowska kl. VIa

IMG_3152

los

“CHECK YOUR ENGLISH/PRÜFE DEIN DEUTSCH” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Organizator – Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum w Świdnicy

Termin – 10.03.2016 r.

Wyniki

I miejsce

Martyna Bujak kl. VIa

Martyna otrzymała również nagrodę, która uprawniała do podjęcia bezpłatnej nauki w klasie I z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i niemieckiego Społecznego Gimnazjum Fundacji “Naszej Szkole” w Świdnicy w roku szkolnym 2016/2017 i kontynuowania bezpłatnej nauki przez okres trzech lat.

los

V MARATON MATEMATYCZNY

Organizator – Gimnazjum nr 4 w Świdnicy

Termin – 10.03.2016 r.

Wyniki

III miejsce

Hanna Karwowska kl. VIa

Helena Szmajduch kl.VI a

WP_20160310_14_04_07_Pro

 

los

Międzyszkolny Konkurs SUDOKU

Organizator – Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy

Termin – 07.03.2016 r.

Wyniki

II miejsce w kategorii klas III – IV Maja Banaszak

II miejsce w kategorii klas V – VI Amelia Pieszczoch

WP_20160307_12_07_25_Pro

los

XI Spotkania z matematyką

Organizator – Gimnazjum nr 2 w Świdnicy

Termin – 02.03.2016 r.

Wyniki

III miejsce

Hanna Karwowska kl. VIa

Helena Szmajduch kl.VI a

Jakub Kuryło kl. VI a

Wiktoria Łaszcz kl. VI a

Mateusz Nawrocki kl. VI a

WP_20160307_17_34_20_Pro

los

XII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

„Ale wkoło jest wesoło”

Organizator – SP nr1 w Świdnicy

Termin – 25.02.2016 r.

Wyniki

Wyróżnienie

Hanna Karwowska kl. VIa

Victoria Ronzat kl. VIb

los

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

„Ale wkoło jest wesoło”

Termin: 19.02.2016 r.

Wyniki

Nagroda

Hanna Karwowska kl. VIa

Victoria Ronzat kl. VIb

Wyróżnienie

Anastazja Bejnarowicz kl. IVd

Jagoda Krzak kl. IVb

Michał Szymaszkiewicz kl. IVd

Zuzanna Wolińska kl. Vb

los

Międzyszkolny Konkurs ” Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”

los

Konkurs „Colgate – zabawka moich marzeń”

Organizator:

Colgate-Palmolive Manufacturing Poland Sp. z o.o.

SP 1 w Świdnicy

Termin: 22.12.2015 r.

Wyniki:

I miejsce

Wiktoria Wolańska kl. 5c

II miejsce

Natalia Wiecheć kl. 5a

Martyna Stawiana kl. 4d

III miejsce

Maria Marczuk kl. 4c

Oliwier Kużdżał kl. 4d

w konkursie przyznano również wyróżnienia

los

Międzyszkolny Turniej Speed Stacks

Organizator:

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Licznikowiec -2009” w Świdnicy

Termin: 28.11.2015 r.

Wyniki:

III miejsce drużynowo:

Katarzyna Wójcicka kl. 6a, Kajetan Taurogiński kl. 4d, Stanisław Madziara kl. 5b,  Jan Kaźmierczak kl. 4d

20151128_133317

los

IX Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy Klas trzecich

” SUPERGŁÓWKA”

Organizator:

SP nr 6 w Świdnicy

Termin: 26.11.2015 r.

Wyniki:

I miejsce

Dorotka Polak  kl.3c

Oskar Bodnar kl. 3d

los

IX Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

,,Niebezpieczne sytuacje w szkole”

Organizator:

SP nr 315 w Swidnicy

PCK

Termin: 24.11.2015 r.

Wyniki

III miejsce

Weronika Waśniowska kl. 2b

Wyróżnienie

Klaudia Zając kl. 3c

los

Szkolny Konkurs Czytelniczy

,,Czy znasz legendy Dolnego Śląska”

Termin: 20.11.2015 r.

Wyniki

kategoria klas IV

I miejsce

Hubert Nowicki kl. 4d

II miejsce

Michał Szymaszkiewicz kl. 4d

III miejsce

Grzegorz Janiak kl. 4b

***

kategoria kl. V

I miejsce

Theofani Kułak kl. 5b

Emil Płoczyniak kl. 5c

II miejsce

Amelia Pieszczoch kl. 5b

III miejsce

Stanisław Madziara kl. 5b

***

kategoria kl. VI

I miejsce

Bogna Kiszecka kl. 6a

Jakub Kuryło kl. 6a

II miejsce

Urszula Marmajewska kl. 6a

III miejsce

Hanna Karwowskakl. 6a

los

Powiatowy Konkurs Poetycki Poezji Patriotycznej

,,Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”

Organizator:

Urząd Miasta Świdnica

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy

 Świdnicki Ośrodek Kultury

Termin – 6.11.2015 r.

Reprezentanci naszej szkoły:

Izabela Burska kl. VIa

Jakub Krzyżanowski kl. Vc

Jakub Kuryło kl. VIa

II etap – tytuł finalisty

Jakub Kuryło kl. VIa

los

XIV Świdnicki Międzyszkolny

Konkurs Ortograficzny

Organizator – SP nr 105 w Świdnicy

Termin – 28.10.2015 r.

Wyniki

I miejsce

Bogna Kiszecka kl. 6b

Wyróżnienie

 Martyna Bujak klasa 6 a

los

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

” Szlakiem Legend Dolnego Śląska”

 

Organizator – biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy

Termin- 23.10.2015 r.

Wyniki:

 I miejsce

Jakub Lis kl. 5a

 

II miejsce

Zuzanna Synkowska kl.4c

Mateusz Nawrocki kl. 6a

Wyróżnienie:

Magdalena Halicka, kl.IVa

Grzegorz Janiak kl.IVb

Jakub Stawarz kl.IVb

 Antonina Furtak kl.IVd

Julia Pisowicz kl. Vb

Emil Płoczyniak  kl.Vc

Izabela Burska kl.VIa

los

Konkurs Plastyczny

z okazji 35. rocznicy powstania

Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ,,Solidarność”

Organizator – Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania

oraz Zarząd Oddziału NSZZ ,,Solidarność”Dolny Śląsk w Świdnicy

pod patronatem Przewodniczącego Zarządu Regionu  Dolny Sląsk NSZZ ,,Solidarność” we Wrocławiu

Termin – 4.09. 2015 r.

Wyniki

kategoria klas I-III

I miejsce

Hanna Lipowska kl. 3b

Czytaj więcej

Szopka Bożonarodzeniowa

Uczniowie naszej szkoły brali udział …..

Czytaj więcej

Nasi laureaci 2013/2014

***

 Konkurs Fotograficzny

„Świat Pszczół”

Organizator – MDK w Świdnicy

Termin – 07.09.2013

Wyniki

nagroda – Antoni Romanik, kl. 2c

 ***

 

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

„Szuflada wspomnień”

Organizator – Sp nr 1 w Świdnicy

Termin – 1.10.2013

Wyniki

Nagroda

Martyna Dymnicka kl. VIa

Weronika Kuryło kl. VIc

Wyróżnienie

Katarzyna Całka kl. VIa

Karolina Jakubik  kl. VIb

Oliwia Pawlak kl. VIc

Pulpit19

***

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

„Szuflada wspomnień”

Organizator – Sp nr 1 w Świdnicy

Termin – 3.10.2013

Wyniki

III miejsce

Weronika Kuryło kl. VIc

konkurs

***

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

dla klas IV-VI

Organizator – Szkoła Podstawowa nr8 w Świdnicy

Termin – 30.09.2013

Wyniki:

II miejsce drużynowo-

Weronika Trojan, kl.5b

Filip Ciunajtis, kl. 5b

Damian Kasprzak, kl. 6b

Pulpit21

***

XI  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

 „Wesoła Kokoszka”

       Organizator – SP  w Marcinowicach

etap szkolny – 11.10.2013r.

 Wyniki:

laureaci-

Liwia Żak kl. 2b

          Jakub Krzyżanowski kl. 3b

Pobieranie

etap międzyszkolny – 22.10.2013r.

Wyniki:

I miejsce

Jakub Krzyżanowski kl. 3b

W Akedemii Krasnoludków

***

III Szkolny Konkurs Literacki

Jan Paweł II – Papież Dialogu

Organizator – SP nr1 w Świdnicy

Termin – 16.10.2013

Wyniki

Nagrody

Katarzyna Całka kl. 6a

Martyna Dymnicka kl. 6a

Iga Bystrzycka kl. 6a

m1

Wyróżnienie

Daniel Żelazny kl. 6c

d

***

 III Szkolny  Konkurs Plastyczny

Jan Paweł II – Papież Dialogu

Organizator – SP nr1 w Świdnicy

Termin – 16.10.2013

Wyniki

Nagroda

Anna Skowrońska kl. 1a

a

I miejsce

Katarzyna Kasprzak kl. 5a

k

II miejsce

Jakub Kuryło kl. 4a

kk

III miejsce

Emilia Miszkuro kl. 4a

Hanna Karwowska  kl.4a

Karolina Jakubik kl.6b

Milena Makowiecka kl.  6b

 ***

r1

***

Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”

    Organizator – MDK w Świdnicy

Termin- 25.10.201 (etap szkolny)

Wyniki

Nagroda

Jędrzej Glinka  kl. VIa

Jakub Kuryło kl. IVa

Weronika Kuryło kl. VIc

5

Wyróżnienie

Katarzyna Całka kl. VIa

Martyna Dymnicka kl. VIa

Damian Kasprzak kl. VIb

Maria Michalik kl. Va

Mikołaj Nawara kl. IVb

Weronika Trojan kl. Vb

j

Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”

Organizator – MDK w Świdnicy

Termin – 31.10.2013r.

Wyniki

finaliści etapu miejskiego

Jakub Kuryło, kl.4a

Jędrzej Glinka, kl. 6a

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ramach obchodów Święta Niepodległości w teatrze miejskim w Świdnicy

w dniu 08.11.2013r.

Pulpit25

Finał

Termin – 8.11.2013

Wyniki

Wyróżnienie

Jędrzej Glinka kl. VIa

8

***

Konkurs Plastyczny

„Solidarność w oczach dzieci i młodzieży”

Organizator – IV Liceum Ogólnokształcące

oraz Kino Cinema 3D w Świdnicy

Termin – 30.10.2013r.

Wyniki

kategoria-szkoła podstawowa

I miejsce

Karolina Solska kl.VIa

II miejsce

Antonina Furtak kl. IIc

III miejsce

Martyna Dymnicka kl. VIa

Pobieranie2

***

Finał

Termin – 8.11.2013

Wyniki:

Wyróżnienie

Jędrzej Glinka kl. VIa

***

Konkurs Plastyczny

„Szczęśliwe chwile z moją rodziną”

Organizator –

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

w Świdnicy

Termin – 06.11.2013r.

Wyniki

II miejsce

Natalia Lipiec kl. IIc

n

***

Konkurs Plastyczny

„Barwy Niepodległości”

Organizator- MDK w Świdnicy

Termin- 08.11.2013r.

Wyniki

Kwalifikacja do wystawy- Nadia Bieszczad kl. 2c

Pulpit29

***

II Międzyszkolne Rozgrywki Sudoku

Organizator – Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy

Termin (etap szkolny) – 8.11.2013

Wyniki

kategoria klas 3 i 4

Helena Szmajduch kl. IVa

Mateusz Nawrocki kl. IVa

b

kategoria klas 5 i 6

Radosław Natanek kl. Va

Michał Radecki kl. Va

oio

etap międzyszkolny

termin -22 listopada

Wyniki

II miejsce

Michał Radecki kl. Va

tytuł finalisty

Helena Szmajduch kl. IVa

Pulpit31

***

VII Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs

Wiedzy Klas Trzecich „Super Główka”

Organizator: SP nr6 w Świdnicy

Termin: 14.10.2013r.

Wyniki

II miejsce

Natalia Wiecheć kl. IIIa

Staniaław Madziara kl. IIIa

h

***

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

„Las  i jego mieszkańcy”

Organizator – SP 315 w Świdnicy

Termin – 27.11. 2013r.

Wyniki

Wyróżnienie

Paulina Iwan kl. Ic

p

 ***

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

„Niebezpieczne sytuacje w szkole – Jak im zapobiec?”

Organizator- SP 315

we współpracy z PCK

oraz Urzędem  Miasta Świdnicy

Termin – 26.11.2013

Wyniki

Zuzanna Danieluk kl. Ib

Pulpit32

***

VI Dach Nad Głową

Organizator- Leroy Merlin w Świdnicy

Termin- 16.11.2013r.

Wyniki: 3 miejsce grupowo – kl. 6a

Martyna Dymnicka,

Klaudia Tomasik,

Karolina Solska,

Aleksandra Skrzyńska,

Weronika Wolańska

Pulpit33

***

Powiatowy Konkurs Fotograficzny

„Chrońmy gatunki zwierząt i roślin w obiektywie”

Organizator – Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce

i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

we Wrocławiu

Termin – grudzień 2013r.

Wyniki

I miejsce

Jakub Piasecki kl. 4a

II miejsce

Izabela Burska kl. 4a

III miejsce

Martyna Bujak kl. IVa

konkurs1

Wyróżnienie

Adrianna Jęczmień kl. 4b

Tomasz Mikołajewski kl. 4b

Paulina Wiecha kl. 5b

konkurs3

***

Powiatowy Konkurs  „Odkryjmy talent”

Organizator – Zespół Szkół Specjalnych

w Strzegomiu

Termin – 28.11.2013r.

Wyniki

kategoria- recytacja

II miejsce

Liwia Żak kl. IIb

Pulpit34

kategoria-wokalno – taneczna

zespół „Wesołe Dzieciaki”

kl. IIa – Zuzanna Komada, Rozalia Miszkuro, Zuzanna Synkowska,

Patrycja Zgraja, Natalia Zgraja, Bartek Rejowski, Marcin Kanownik, Anastazja Bejnarowicz

kl. II b Jagoda Krzak, Amelia Chomutow

Wyniki

Wyróżnienie

Pulpit35

***

Szkolny  Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego

„Santa’s spelling competition”

Termin – 6.12.2013r.

Wyniki

I miejsce

Oliwia Zgraja kl. VIa

II miejsce

Martyna Bujak kl. IVa

  III miejsce

Victoria Ronzat kl. IVb

mikołajki

***

XXI Przegląd Teatrów Szkolnych

Organizator – Gminne Centrum Kultury i Sportu

w Żarowie

Termin – 5.12.2013r.

Wyniki

kategoria klas  IV – VI

II miejsce

grupa teatralna TPS

DSCN0757

***

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

” Julian Tuwim- czarodziej słów”

Termin- 12.12.2013r.

Wyniki:

kategoria klas I

I miejsce

 Hanna Oleśkiewicz  kl.1d

II miejsce

 Anna Nowak kl. 1b

Dorota Polak kl. 1c

Wyróżnienie

 Kamil Kaczmarek kl.1a

Łukasz Serwatka, kl. 1b

Klaudia Zając, kl.1c

Fryderyk Nawara, kl. 1d

 Allan Sauter kl. 1d

 

Pulpit38

kategoria klas II

I miejsce

Antonina Furtak kl.2c

II miejsce

Liwia Żak kl. 2b

III miejsce

Kinga Józwik kl. 2b

wyróżnienie

Michał Szymaszkiewicz kl.2a

Dorian Rymarz kl. 2b

Martyna Stawiana kl. 2c

1a

kategoria klas III

1 miejsce

Theofani Kułak kl. 3c

  Kacper Kwiatkowski kl. 3c

 wyróżnienie

Magdalena Otrząsek kl.3b

     Karolina Rogacz kl. 3b

Pulpit41

***

Szkolny Konkurs Czytelniczy klas III

” Julian Tuwim- czarodziej słów”

Termin- 13.12.2013r.

Wyniki:

   1 miejsce

Emil Płoczyniak  kl.3b

2 miejsce

Emilia Hardy kl. 3c

 Theofani Kułak kl. 3c

  3 miejsce

Amelia Cieślak kl. 3b

Pulpit43

***

XXII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych

w Świdnicy

Organizator – ŚOK w Świdnicy

Termin – 14.01.2014

Wyniki:

kategoria

grupa  dzieci z gimnazjum i szkół podstawowych

I miejsce – Grupa teatralna TPS i Śpiewający Przyjaciele

781647_DSC_6920_4

***

V Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno- Leksykalny

z Języka Angielskiego

Organizator- SP 105 w Świdnicy

Termin- 07.02.2014r.

Wyniki:

I miejsce Martyna Dymnicka,kl.6a

Pulpit45

***

V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Organizator- SP 105 w Świdnicy

Termin- 07.02.2014r.

Wyniki:

III miejsce Natalia Wajs,kl.6a

Pulpit45

***

Powiatowy Konkurs Warcabowy

Termin: 13. 02. 2014r.

Organizator: SP6 im. A. Kamińskiego w Wałbrzychu

Wyniki

II miejsce

 Radosław Natanek kl. 5a

l

***

 XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych ” Z duchem czasu”

pod Patronatem Pani Teresy Kożuchowicz – małżonki Burmistrza Miasta Świebodzic

Termin: 06.03.2013r.

Organizator: Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych

w Świebodzicach

Wyniki:

II miejsce – Mateusz Romanow,kl. 5a

III miejsce – Bartosz Rejowski, kl. 2a

dyplom za udział w konkursie –  Damian Kurpiński, kl. 5a

Pobieranie

***

Miejski Konkurs Recytatorski

PEGAZIK

Organizator: Świdnicki Ośrodek Kultury  w Świdnicy

etap szkolny

Termin: 11.03.2014r.

Wyniki

Laureaci

Izabela Burska kl. IVa

Maria Michalik kl. Va

Milena Makowiecka kl. VIb

nnn1

Wyróżnienie

Katarzyna Całka kl. VIa

Jakub Kuryło kl. IVa

Liwia Michielewicz kl. VIc

Weronika Rzepisko kl. VIc

nnn

***

IXI Dolnośląski Konkurs Recytatorski ” PEGAZIK”

eliminacje miejskie – kategoria młodsi

Organizator:  Świdnicki Ośrodek Kultury

Termin: 18.03.2014

Wyniki:

Wyróżnienie – Izabela Burska  kl.4a

                              Maria Michalik kl. 5a

***

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież zapobiega pożarom”

Organizator: Starostwo Świdnickie

Oddział Pożarniczy ZOSP w Świdnicy

Termin – 12.03.2014r.

Eliminacje miejskie

I miejsce

Jakub Jęczmień kl. VIa

II miejsce

Marcelina Powązka kl. VIc

III miejsce

Damian Kasprzak kl. VIb

g

*

eliminacje powiatowe

Termin – 25.03.2014r.

Wyniki

IV miejsce

Jakub Powązka kl. VIa

Pulpit1

***

Konkurs  „Obycie ułatwia życie”

Organizator: Zarząd Oddziału Miejskiego TPD

w Świdnicy

Termin: 20.03.2014r.

Wyniki

Nagroda

Antonina Furtak kl. IIc, Grzegorz Janiak kl. IIb, Michał Szymaszkiewicz kl. IIa

Pulpit

***

Konkurs Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży

„Uczę się bezpiecznie żyć”

Organizator:

Termin – 2.04. 2014r.

Wyniki

kategoria klas I-III

Theofani Kułak kl. IIIc, Maksymilian Gerus kl. IIIb ,

Stanisław Madziara kl. IIIa

l

kategoria  klas IV-VI

VI miejsce

 Izabela Burska kl. IVa, Marcelina Powązka kl. VIc,  Jakub Kuryło kl. IVa

l1

***

I POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych

Organizator: Gimnazjum w Pszennie

Termin: 15.04.2014r.

Wyniki

II miejsce

klasyfikacja indywidualna

Katarzyna Całka kl. VIa

*

V miejsce

drużyna

Katarzyna Całka kl. VIa, Jakub Glinka kl. VIa,

Jakub Jęczmień kl. VIa, Marcelina Powązka kl. VIc

DSCN5593

***

Konkurs Literacko- Artystyczny ” Moja książka- nie książka”

Organizator:

Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa
Dolnośląskiego i realizowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we Wrocławiu

Wyniki:  nagroda specjalna dla Łukasza Serwatki, kl. 1b

Pulpit5

***

X Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

Termin – 25.04.2014r.

Wyniki

kategoria „praca literacka”

Nagrody

Iga Bystrzycka kl. VIa

Jędrzej Glinka kl. VIa

kl

kategoria „praca plastyczna”

Nagrody

Maria Michalik kl. Va

Emilia Miszkuro kl. IVa

Wyróżnienia

Martyna Jończyk kl. IVa

Marcelina Powązka kl. VIc

Klaudia Błasińska kl. VIa

fd

kategoria „ scenka teatralna”

I miejsce SP1

bg

Najlepsza kreacja aktorska męska  – Weronika Kuryło kl. VIc

Wyróżnienie za kreację aktorską

Jakub Kuryło kl. IVa

op

kategoria „piosenka”

Nagroda

grupa Muffinki

Izabela Burska kl. IVa, Emilia Miszkuro kl. IVa,

Helena  Szmajduch kl. IVa, Katarzyna Wójcicka kl. IVa

bv

***

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

dla uczniów klas szóstych

„PITAGORAS”

etap II

 

 

II miejsce

Katarzyna Całka kl. VIa

u

***

XII Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy

Organizator – SP nr 6 w Świdnicy

Termin – 09.05.2014r.

Wyniki:

I miejsce – Katarzyna Całka, kl. 6a

Pulpit8

I miejsce etap drużynowy- Katarzyna Całka i Martyna Dymnicka, kl. 6a

Pulpit9

***

VI Przegląd Teatrów Szkolnych

„Zielony Teatrzyk”

pod patronatem Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

Organizator – SP w Pastuchowie

Termin – 16.05.2014r.

Wyniki

kat. kl. I-III

III miejsce

kat. kl. IV-VI

II miejsce

ioi

***

V Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Angielskim

Organizator – Gimnazjum nr1 w Świdnicy

Termin -21.05.2014r.

Wyniki: 3 miejsce

zespół w składzie –

Natalia Wajs, Martyna Dymnicka, Katarzyna Całka, Iga Bystrzycka, Weronika Wolańska, z kl. 6a

 ***

XIII Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych

Organizator- SP 105 w Świdnicy

Termin- 22.05.2014r.

Wyniki:

wyróżnienie dla zespołu ze Szkoły Podstawowej nr1 w Świdnicy

Pulpit10

***

Regionalny Konkurs Plastyczno-Literacki

„Moja Mama”

Organizator- Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy

Termin-26.05.2014r.

Wyniki

w kategorii prace literackie (proza)

uczniowie klas IV-VI

Edycja  2014

„A ja wolę moją mamę”

III miejsce

Katarzyna Całka kl. VIa

P1070325

w kategorii prace plastyczne

uczniowie klas 0-I

Hanna  Lipowska kl. Ib

P1070324

***

Konkurs Plastyczno-Literacki

” Mamo, Tato jesteś moim mistrzem”

IV edycja konkursu

Organizator- Fundacja Małżeństwo Rodzina

Termin- 01.06.2014 r.

Wyniki:

Konkurs plastyczny

kl.I-III

Nagroda- Hanna Lipowska, kl. 1b

              Natalia lipiec, kl. 2c

Wyróżnienie- Nadia Bieszczad, kl. 2c

Kl. IV-VI

Nagroda- Emilia Miszkuro, kl. 4a

Wyróżnienie- Maria Michalik, kl. 5a

                                     Aleksandra Iwancz, kl. 5a

                                Monika Kiełbasa, kl. 6c

Konkurs literacki

Nagroda-Katarzyna Całka, kl. 6a

Wyróżnienie- Martyna Dymnicka, kl. 6a

               Natalia Wajs, kl.6a

***

Ogólnopolski Konkurs ” Zło dobrem zwyciężaj-

ksiądz Jerzy Popiełuszko-sługa prawdy i wolności”

etap powiatowy

Laureaci:

Julia Mielniczyn, kl. 1b

Lipiec Natalia, kl.2c

Maria Marczuk, kl. 2c

Julia Wojewoda, kl. 2c

Aleksandra Iwancz, kl. 5a

Aleksander Rzyhak, kl. 5a

 

Czytaj więcej

Nasi laureaci 2012/2013

***

Międzyszkolny Konkurs

Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

dla klas II-III

Organizator – SP nr8

Termin – 21.09.2012

Wyniki

II miejsce zespołowo

Jakub Piasecki kl. IIIa

Dominik Romanow kl.IIIb

Juliusz Ćwirko kl. IIIc

 ***

X Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

” Dziś też czytamy utwory Janusza Korczaka”

Organizator – SP nr1

Termin -04.10.2012

etap szkolny- 27.09.2012r.

Wyniki:

I miejsce

Katarzyna Całka  kl. Va

Paweł Olszewski  kl. VIb

Wyróżnienie

Martyna Dymnicka  kl. Va

Klaudia Makowska  kl. Vb

Monika Kiełbasa  kl. Vc

Liwia Michielewicz  kl. Vc

 etap międzyszkolny

Wyniki:

II miejsce

Paweł Olszewski  kl.VIb

 

***

Konkurs Plastyczny

Jesień życia – wiosna życia

Organizator – Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Termin – 15.10.2012

Wyniki:

III miejsce

Paweł Olszewski kl. VIb

Wyróżnienie

Kamila Piotrowska kl. VIb

 

***

XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV-VI

Organizator – SP nr105

Termin -30.10.2012

etap szkolny- 17.10.2012r.

Wyniki

do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się:

Karolina Jakubik kl. Vb

Oliwia Zgraja kl. Va

Weronika Kowalska kl. IVa

***

X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

„Wesoła Kokoszka”

      Organizator – SP  w Marcinowicach

Termin-

  etap szkolny – 18.10.2012r.

Wyniki

laureaci konkursu:

Zuzia Wolińska kl. IIa

 Jakub Kuryło kl. IIIa

 

etap międzyszkolny – 30.10.2012

wyróżnienie – Jakub Kuryło kl. IIIa

***

Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

    Organizator – MDK w Świdnicy

Termin-30.10.2012

Wyniki

Wyróżnienie w finale

Paweł Olszewski kl.VIb

Finalista

Jędrzej Glinka kl. Va

***

VI Konkurs plastyczny

„Barwy niepodległości”

Organizator – MDK w Świdnicy

Termin-30.10.2012

Wyniki:

Nagroda

Adam Rycak kl. IIa

Wyróżnienie

Aleksandra Skrzyńska kl. 5a

Karolina Solska kl.5a

Natalia Walter kl. 5a


***

XLI Zawody Latawcowe

Organizator- Spółdzielcze Centrum Kultury

       Spółdzielni Mieszkaniowej Bielawa

Termin- październik 2012

Wyniki

I miejsce w kategorii wiekowej do lat 7

Martyna Stawiana kl.Ic

***

Konkurs literacki

„Pies i kot w jednym stali domu – czyli jak pies z kotem”

Organizator – Redakcja magazynuKocie Sprawy”

Termin – listopad 2012

Wyniki

Wyróżnienie

Martyna Dymnicka kl. Va

***

Międzyszkolny Konkurs Świetlicowy

„Papierowa moda”

Organizator – SP nr8

Termin – 8.11.2012

Wyniki:

Nagroda zespołowa

Martyna Stawiana kl. Ic

Karolina Szmajduch kl.IIb

Helena Szmajduch kl. IIIa

***

Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs

Wiedzy Klas Trzecich

„SUPER GŁÓWKA”

Organizator –  SP nr6 w Świdnicy

Termin-15.11.2012

Wyniki:

III miejsce drużynowo

Izabela Burska kl. IIIa

Hanna Karwowska kl. IIIa

***

Szkolny Konkurs Recytatorski

 fragmentów prozy Janusza Korczaka

Organizator – SP nr1

Termin – 22.11.2012

Wyniki:

I miejsce

Katarzyna Całka kl. Va

II miejsce

Weronika Kuryło kl. Vc

III miejsce

Laura Wasylkiewicz kl. Vc

***

Powiatowy Konkurs Fotograficzny

„Woda źródłem życia na Ziemi”

Organizator – Gmina Dobromierz,

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Roztoce,

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreakcji w Dobromierzu

Termin – 08.11.2012r.

Wyniki:

I miejsce: Sonia Hołyszewska – klasa V b

II miejsce: Krzysztof Chmiel – klasa VIb

III miejsce:  Krzysztof Chmiel- klasa VI b

Wyróżnienia

Oliwia Pawlak – klasa V c

Paulina Iwan– klasa VI a

 

 

***

VI Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy

„ Umiemy pomagać”

Organizator – SP nr315

Termin – 23.11.2012

Wyniki:

III miejsce zespołowo:

Marcelina Powązka kl. Vc

Jakub Jęczmień kl. Va

Adrian Butkiewicz kl.VIb

 ***

Szkolny Konkurs Fotograficzny

„Śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” 

Wyniki:

I miejsce: Oliwia Pawlak kl. Vc

II miejsce: Paulina Iwan kl.VIa

III miejsce: Marika Mierzwiak kl. Vc

Wyróżnienie: Maciek Lisak kl. Vc

***

I Międzyszkolne rozgrywki SUDOKU

Organizator- Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy

Termin- 11.12.2012

Wyniki:

Finaliści: Roksana Wysoczańska kl.VIb

         Michał Radecki kl. IVa

Radek Natanek kl. IVa zdobył tytuł MISTRZA SUDOKU w kategorii klas 3-4

***

Konkurs plastyczny

„Nietoperz nocny łowca”

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy

Nadleśnictwo Świdnica

Termin: 17.12.2012

Wyniki:

Nagroda

Jagoda Krzak kl. Ib

***

Konkurs Plastyczny

Kartka Świąteczna

Boże Narodzenie – Nowy Rok

Organizator – MDK w Świdnicy

Termin – 19 – 20.12.2012

Wyniki:

Nagroda

Pola Kruk kl. 6b

***

Międzyszkolny Konkurs

na Gwiazdę Betlejemską

Organizator – ŚOK w Świdnicy

Termin – 21.12.2012

Wyniki:

Wyróżnienie dla świetlicy

***

XXI Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych

Organizator – ŚOK w Świdnicy

Termin – 04.01.2013

Wyniki:

I miejsce – grupa teatralna TPS

Nagrody indywidualne:

Anna Zawadzka, kl. VIb

Paweł Olszewski , kl. VIb

***

VII Konkurs Wiedzy

o Historii Polski

Organizator – Gminny Zespół Szkół nr2

w Wałbrzychu

Termin – 15.02.2013

Wyniki:

Wyróżnienie

Krzysztof Chmiel kl. VIb

***

Konkurs Plastyczny

na logo Stowarzyszenia Pomocy

Osobom Głuchoniemym

i Niedosłyszącym „Krzyk Ciszy”

w Świdnicy

Organizator – Stowarzyszenie Pomocy

Osobom Głuchoniemym

i Niedosłyszącym „KRYK CISZY”

Termin – 01.03.2013

Wyniki:

I miejsce

Zuzanna Skorłutowska kl. VIa

II miejsce

Weronika Kuryło kl. Vc

III miejsce

Kamila Piotrkoska kl. VIb

***

Konkurs Recytatorski PEGAZIK

Etap szkolny

Termin-03.03.2013r.

Wyniki:

Finaliści etapu szkolnego- Anna Zawadzka, kl. VIb

                                                   Paweł Olszewski, kl. VIb

                                            Jędrzej Glinka, kl. Va

Wyróżnienia– Maria Michalik, kl. IVa

                               Liwia Michielewicz, kl. Vc

                           Katarzyna Całka, kl. Va

                                                 Aleksandra Niemczykowska, kl. VIa

                Ida Wcisło, kl. IVa

Eliminacje miejskie

Kategoria młodsi

Organizator- Świdnicki Ośrodek Kultury

Termin- 05.03.2013r.

Wyniki:

Wyróżnienie– Jędrzej Glinka,kl.Va

                                Paweł Olszewski, kl.VIb

***

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

„ Idę z Jezusem Drogą Krzyżową”

Organizator- SP nr6

Termin- 19.03.2013r.

Wyniki:

Wyróżnienie- Paulina Wiecha, kl. IVb

***

Dolnośląski Konkurs Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży

„ Uczę się bezpiecznie żyć ”

Organizator- Zarząd Województwa Dolnośląskiego

           i Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa

Termin- 09.04.2013r.

Wyniki:

II miejsce w kategorii klas I- III

      1. Izabela Burska,kl. 3a

   2. Rafał Dzidek, kl. 3b

          3. Victoria Ronzat, kl. 3c

***

XI Gminny Konkurs Literacki

pt. ” Dzieci baśnie piszą”

Organizator- Szkoła Podstawowa w Mokrzeszów

Termin- 10.04.2013r.

Wyniki:

Nagroda– Iga Bystrzycka,kl.Va

Wyróżnienie- Katarzyna Całka. kl.Va

***

XII Międzyszkolny Przegląd

Małych Form Teatralnych

Organizator – Sp nr 105 w Świdnicy

Termin – 19.04.2013

Wyniki:

Nagroda indywidualna

Anna Zawadzka kl. VIb

Wyróżnienie

Grupa TPS

***

XI Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas V i VI

Organizator – SP 6 w Świdnicy

Termin- 12.04.2013

Wyniki:

Wyróżnienie-Paulina Iwan, kl. 6a

 

 ***

I Festiwal Origami

” Czar poskładanych kartek”

Organizator- Gminne Centrum Kultury i Sportu

Wyniki:

Wyróżnienie specjalne dla dzieci ze świetlicy szkolnej

 ***

IX Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

Organizator- Szkoła Podstawowa nr1

Termin- 23.04.2013r.

Wyniki:

Kategoria ” praca literacka”

Nagroda– Iga Bystrzycka, kl. Va

                                Martyna Dymnicka, kl. Va

                      Jędrzej Glinka, kl. Va

Kategoria ” praca plastyczna”

      Nagroda- Sonia Hołyszewska, kl. Vb

 Wyróżnienie– Ida Wcisło, kl. IVa

                                       Natalia Walter, kl. Va

                                                   India Bogusławska, kl. VIb

Kategoria ” wiedza o mitologii”

              Wyróżnienie- Karolina Jakubik, kl. VIb

Kategoria ” scenka teatralna”

II miejsce– SP nr1

Najlepsza kreacja aktorska męska-

Kajetan Dubicki, kl. Vc

 ***

II Świdnicki Rodzinny Konkurs Matematyczny

Organizator – Szkoła Podstawowa nr 105

Termin – 24.04.2013r.

Wyniki:

III miejsce– Aleksander Rzyhak i Pani Magdalena Rzyhak

 ***

IX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

” Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Organizator- Centrum Edukacji Humanistycznej ” LOGOS” pod patronatem PAN-u

Termin- 26- 27.04.2013r.

Wyniki:

Finalistki-

Zuzanna Wolińska, kl. 2a

Zuzanna Wierzchowska, kl. 3b

Weronika Trojan, kl. 4b

Martyna Dymnicka, kl. 5a

Oliwia Zgraja, kl. 5a

 ***

V Przegląd Szkolnych Teatrów – „ Zielony teatrzyk”

Organizator – SP w Pastuchowie

Termin – 09.05.2013r.

Wyniki:

III miejsce – uczniowie z SPnr1

 ***

VIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy

„ ARKA” – „ Jan Paweł II ”

Organizator – MDK w Świdnicy

Termin – 09.05.2013r.

Wyniki:

zakwalifikowanie do finału

Anna Zawadzka, kl.VIb

Paweł Olszewski, kl. VIb

 ***

VIII Diecezjalny

Konkurs Plastyczny

„Jan Paweł II”

Organizator –

Kościół p.w. św. Stanisława i Wacława

w Świdnicy

MDK w Świdnicy

 

Termin – 17.05.2013r.

Wyniki:

Wyróżnienie

Kamila Piotrkoska kl. VIb

***

VIII Międzyszkolny Konkurs Języka Polskiego dla klas 6

Organizator- SP 4 w Świdnicy

Termin- 22.05.2013r.

Wyniki:

Wyróżnienie – Nikola Sauter, kl. VIa

***

Dolnośląski Konkurs Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży

„ Uczę się bezpiecznie żyć ”

Organizator- Zarząd Województwa Dolnośląskiego

           i Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa

Termin- 28.05. 2013r.

Wyniki:

Finał

8 miejsce

      1. Izabela Burska,kl. 3a

   2. Rafał Dzidek, kl. 3b

          3. Victoria Ronzat, kl. 3c

***

VII Regionalny Konkurs Plastyczno- Literacki dla Uczniów Szkół Podstawowych

” Moja Mama”

Organizator- Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Publiczna Szkoła Postawowa Specjalna nr10

i Publiczne Specjalne Gimnazjum w Wałbrzychu

Termin- 28.05.2013r.

Wyniki:

kategoria plastyczna

I miejsce – Julia Liphard, kl.0b

Wyróżnienie – Zuzanna Wolińska, kl. 2a

kategoria literacka

III miejsce- Jędrzej Glinka, kl.5a

***

Świdnicka Gryfiada

Organizator:  MDK Świdnicy

Termin: 1.06.2013

Wyniki:

Wyróżnienie

Grupa TPS i kl. Va

Czytaj więcej

Nasi laureaci 2011/2012

Czytaj więcej