Wieczór z baśniami Andersena…

„Był sobie pewnego razu imbryk do herbaty, dumny z porcelany, z której był zrobiony, dumny ze swej wysmukłej szyi i z dużego ucha…”

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci słuchają

Tak rozpoczyna się baśń  „ Imbryk” , którą Pani Dyrektor naszej szkoły przeczytała  w piątkowy wieczór 24.03.2017 r. uczniom klas trzecich , którzy przyjęli zaproszenie na  imprezę czytelniczą „ Wieczór z baśniami Andersena”.  Celem tego spotkania była popularyzacja baśni H.Ch. Andersena, promocja biblioteki szkolnej, zachęcanie dzieci do systematycznego korzystania z jej zasobów, pogłębianie więzi uczniów ze szkołą, dobra i kulturalna zabawa, propagowanie ogólnopolskiej akcji  „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytaj więcej

„Calineczka” w naszej szkole

P1220805

20 marca 2015r. odbył się w naszej szkole„Wieczór z baśniami Andersena”. W tym roku motywem przewodnim była baśń „Calineczka”. Jest to impreza czytelnicza mająca niecodzienny charakter, gdyż odbywa się w godzinach wieczornych.

Czytaj więcej

Wieczór z Baśniami Andersena 2014

IMG_0012

209-ta rocznica urodzin H. Ch. Andersena była okazją do spotkania uczniów  klas trzecich na kolejnym ” Wieczorze z baśniami Andersena”. Radość, zabawa, niespodzianki i niezapomniane wrażenia towarzyszyły dzieciom podczas słuchania baśni, zabaw ruchowych, tanecznych i plastycznych.

Czytaj więcej

W zaczarowanym świecie baśni

 

 

Któż z nas nie wspomina z sentymentem „ Dziewczynki z zapałkami”, „Calineczki”, „Królowej Śniegu”?…

W piątkowy wieczór 22 marca, uczniowie klas trzecich mieli okazję znaleźć się w zaczarowanym świecie baśni Andersena.

Czytaj więcej

Wieczór z baśniami Andersena

Już po raz piąty odbył się w naszej szkole  „Wieczór z Baśniami Andersena”. Został on zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, a także z okazji kolejnych urodzin H. Ch. Andersena .

Czytaj więcej