Wieczór z baśniami Andersena…

„Był sobie pewnego razu imbryk do herbaty, dumny z porcelany, z której był zrobiony, dumny ze swej wysmukłej szyi i z dużego ucha…”

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci słuchają

Tak rozpoczyna się baśń  „ Imbryk” , którą Pani Dyrektor naszej szkoły przeczytała  w piątkowy wieczór 24.03.2017 r. uczniom klas trzecich , którzy przyjęli zaproszenie na  imprezę czytelniczą „ Wieczór z baśniami Andersena”.  Celem tego spotkania była popularyzacja baśni H.Ch. Andersena, promocja biblioteki szkolnej, zachęcanie dzieci do systematycznego korzystania z jej zasobów, pogłębianie więzi uczniów ze szkołą, dobra i kulturalna zabawa, propagowanie ogólnopolskiej akcji  „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytaj więcej

XIII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

sowa

XIII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania już za nami. W piątek 03.02.2017r. reprezentanci świdnickich szkół podstawowych oraz Mrowin i Mokrzeszowa udowadniali w bibliotece naszej szkoły, że „Grzeczność nie jest rzeczą łatwą”.

Czytaj więcej

„Grzeczność nie jest rzeczą łatwą”

W dniu 27.01.2017r. w bibliotece naszej szkoły odbył się XIII Szkolny  Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „ Grzeczność nie jest rzeczą łatwą”. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas IV – VI. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. Magdalena Szalecka i p. Małgorzata Żołędziewska

 

Czytaj więcej

„ Przygoda z Pluszowym Misiem”

Pluszowy Miś. Niezastąpiony przyjaciel, ulubiona zabawka, najmilsza przytulanka. Współczesny świat oferuje dzieciom coraz atrakcyjniejsze zabawki, jednak  ten miły pluszak, mimo poważnej konkurencji, wciąż jest bliski dziecięcemu sercu. Pierwszy pojawił się ponad sto lat temu, a od 2002r. -25 listopada obchodzi swoje święto. Nasza szkolna  biblioteka  również tego dnia zorganizowała uroczystość na cześć tego puchatego przyjaciela.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonych corocznie Imienin Biblioteki, które adresowane jest do uczniów klas pierwszych i połączone jest z pasowaniem na czytelnika. Uroczystość poprzedziła zbiórka maskotek. Wszyscy uczniowie szkoły bardzo  zaangażowali się, więc tego dnia biblioteka zamieniła się w prawdziwą krainę misiów.

Dla dzieci, które zostały zaproszone  na urodziny swego przyjaciela, przygotowano  mnóstwo atrakcji. Zabawy, tańce przy muzyce, prezentacja multimedialna, wysłuchanie bajki „ O misiu, który nie wierzył w siebie” oraz  zadania w kącikach zainteresowań-  konkurencje sportowe, misiowe puzzle, łamigłówki, praca plastyczna , a także wykonanie zakładki, którą każde dziecko mogło zabrać na pamiątkę.

Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, który krył w sobie kolejną niespodziankę- pyszne misiowe ciasteczka. Na koniec pierwszaki w holu szkoły obejrzały przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich przez uczniów klasy III pod kierunkiem pani Ani Mackiewicz. Spotkanie zakończyło się uroczystym pasowaniem na czytelnika.

Uśmiechnięte  twarze dzieci przekonują nas, że było to spotkanie bardzo atrakcyjne i przepełnione radością.

Uroczystość przygotowały panie bibliotekarki- pani Małgorzata Żołędziewska i pani Magdalena Szalecka oraz nauczycielki: pani Anna Kogut, pani Joanna Szachniewicz, pani Magdalena Magierowska oraz pani Katarzyna Rębilas.

dsc04068 dsc04067 dsc04065 dsc04063 dsc04061 dsc04033 dsc04031 dsc04019 dsc04007 dsc03968 dsc03942 dsc03932

Czytaj więcej

Październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Właśnie kończy się październik czyli Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej bibliotece i w poszczególnych klasach młodszych organizowane były zajęcia czytelnicze ,podczas których uczniowie prezentowali swoje ulubione książki. Efektem tych spotkań była wystawa prac plastycznych pt. „ Moja przyjaciółka książka”.  Dzieci z klas pierwszych wprowadzone zostały  w świat baśni. Uczniowie klas starszych, którzy lubią rozwiązywać łamigłówki, zagadki, wykreślanki  itp. mogli wpadać na przerwach  do biblioteki na trening umysłowy do zorganizowanej „ Siłowni umysłowej”. Chętni uczniowie mogli też na długiej przerwie posłuchać głośnego czytania fragmentów wybranych „Książek naszych marzeń”. Każda klasa wykonała również plakat pt. „ Czytanie jest super”. Wykonana też została gazetka ścienna promująca czytanie od najmłodszych lat. Rozpoczęła się również kolejna edycja konkursów czytelniczych: „ Jarmark rozmaitości prasowych”- kl. I-III i „ Na tropach języka polskiego”- kl. IV-VI.

Jedno z haseł na plakatach klas starszych brzmiało: „ Lek na głowę jest w aptece, a na humor w bibliotece”- Zapraszamy do biblioteki.

dsc03699

dsc03701

dsc03702

Czytaj więcej

„ALE WKOŁO JEST WESOŁO”

W dniu 25.02.2016 r. w bibliotece naszej szkoły odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Hasłem tegorocznej edycji konkursu było „ Ale wkoło jest wesoło”. Uczestnikami były 2- osobowe reprezentacje z klas IV-VI ze świdnickich szkół podstawowych, a także z Mokrzeszowa i Mrowin. Uczniowie czytali fragmenty takich książek jak: „ Dziennik Cwaniaczka”,  „Klara Proszę tego nie czytać”, „ Mikołajek”,  „Buba Sezon ogórkowy”  i in.

Czytaj więcej