Osiągnięcia sportowe 2017/2018

los

XV  Mistrzostwa w Aerobiku Rekreacyjnym

Trójki młodsze:
1. SP 1 Świdnica

Zuzanna Synkowska, Paulina Telesz, Rozalia Miszkuro

los

Chłopcy reprezentujący SP1 na zawodach strefowych mini siatkówki ,,trójek” w Kłodzku byli o krok od awansu do finału dolnośląskiego. Konrad Puchała,Krzysztof Sobański, Fabian Pawlak, Patryk Jawień, Damian Skrzypnik, Igor Gosztyła, Oskar Bodnar oraz Jakub Miecznikiewicz osiągnęli  duży sukces zajmując drugie miejsce w finale strefowym . Podopieczni Wojciecha Poznańskiego wygrali 3 spotkania,doznając tylko jednej porażki .
Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym’’.

SP1 – SP Wojbórz 2:1
SP1 – SP Bardo     2:1
SP1 – SP Oleszna  1:2
SP1 – SP 5 Wałbrzych 2:1

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:

  1. SP Oleszna
  2. SP 1 Świdnica
  3. SP Wojbórz
  4. SP 5 Wałbrzych
  5. SP BardoWielkie brawa panowie !!!

los

W piątek, 23 lutego,w naszej szkole odbyły się kolejne zawody piłki siatkowej, tym razem ,,trójek” chłopców klas piątych. Zawodnicy SP1 w składzie : Konrad Puchała,Igor Gosztyła, Krzysztof Sobański,Fabian Pawlak, Jakub Miecznikiewicz, Patryk Jawień,Damian Skrzypnik,Oskar Bodnar pod opieką pana Wojciecha Poznańskiego wygrali oba spotkania 2:0 z SP6 oraz SP8 zdobywając tym samym 1 miejsce. Chłopcy zagrali fenomenalnie i za niespełna miesiąc będą reprezentować naszą szkołę w finale strefy wałbrzyskiej w Kłodzku. Gratulacje dla całej drużyny !!! Powodzenia !!!

los

W środę, 21 lutego,  na hali sportowej przy SP1 odbył się turniej ,,trójek” w mini siatkówce dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy sportowej 5s : Patrycja Święcicka, Wiktoria Szychowska, Natalia Owoc, Zuzanna Cieślak, Sara Trzyna,Aleksandra Podolak,Daria Topolska, Kamila Iwan. Podopieczne pani Iwony Sary zaprezentowały się z bardzo dobrej strony zajmując 3 miejsce.
Wielkie brawa ! Życzymy dalszych sukcesów !

los

4.04.17 na hali sportowej przy SP 1 odbył się turniej ,,dwójek” dziewcząt w mini piłce siatkowej. Po bardzo emocjonujących meczach dziewczyny w składzie: Wiktoria Szychowska, Patrycja Święcicka, Zuzanna Cieślak, Kamila Iwan, Natalia Owoc oraz Aleksandra Podolak  zdobyły świetne drugie miejsce ,pokonując po drodze drużyny z SP6, SP4 oraz SP 8,ulegając jedynie zwycięzcom SP 315 ,po tiebreaku 2:1. Ogromne gratulacje ,tak trzymać!!!

siatka dwójki dzw

los

30 marca na długo zostanie w pamięci naszych uczniów biorących udział w drużynowych biegach przełajowych ,które odbyły się na obiektach OSiR Świdnica. W kategorii 3 i 4 klas  zarówno dziewczyny jak i chłopcy zdobyli złote medale na dystansie 800 m.  Bardzo dobry wynik osiągnęli również chłopcy w kategorii klas 5-6 ,którzy na dystansie 1100 m zajęli drugie miejsce. Bardzo niewiele zabrakło dziewczynom z klas 5-6 ,aby także znaleźć się na podium, które ostatecznie zajęły pechowe 4 miejsce. Indywidualnie świetnie zaprezentował się Igor Kańczuga zdobywając złoty medal oraz Dorota Polak ,która zakończyła zawody z brązowym medalem. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników i zawodniczek !!!
Składy drużyn:
klasy 3-4 dziewcząt: Dorota Polak, Zuzanna Cieślak, Kamila Iwan, Wiktoria Szychowska, Aleksandra Podolak, Patrycja Święcicka
klasy 3-4 chłopców: Krzysztof Sobański, Wojciech Lingo, Fabian Bialik, Antoni Jarosz, Marcel Boczyło, Jakub Kostecki
klasy 5-6 dziewcząt: Amelia Cieślak, Maria Marczuk,Natalia Jarosz, Theofani Kułak, Julia Hoszowska, Zuzanna Wolińska
klasy 5-6 chłopców: Igor Kańczuga, Robert Kaźmierczak, Kacper Zakrocki, Kacper Kwiatkowski, Adrian Jesionka , Miłosz Kałwak

 

 

 

los

Dnia 23.03.2017 w Kłodzku odbył się finał strefy wałbrzyskiej w ,czwórkach” mini piłki siatkowej ,w którym nasze dziewczyny zajęły świetne drugie miejsce ustępując jedynie gospodarzom turnieju. Ogromne brawa za włożony trud i ciężką pracę dla : Kamili Kuszel, Amelii Cieślak, Hanny Fugiel, Emilii Hardy, Julii Hoszowskiej, Theofani Kułak, Laury Nowotnej, Julii Pisowicz oraz Zuzanny Wolińskiej !!!

siatka Kłodzko

los

20.01.2017 odbyły się zawody chłopców z klas szóstych w minipiłce siatkowej 4 osobowej. Zespoły zagrały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Bardzo wysokie, 2 miejsce zajęli  zawodnicy SP nr 1 w składzie : Jakub Derda, Maksymilian Gerus, Rafał Kamiński, Igor Kańczuga, Robert Kaźmierczak, Kacper Kwiatkowski, Stanisław Madziara, Norbert Poradowski, Martin Westerlich, Kacper Zakrocki.
Wielkie gratulacje za walkę i miejsce na podium !!!

los

19.01.2017 odbyły się zawody dziewcząt z klas szóstych w minipiłce siatkowej 4 osobowej. Zespoły zagrały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Spośród 4 szkół podstawowych bezapelacyjnie najlepsze okazały się zawodniczki SP nr 1 w składzie : Amelia Cieślak, Hanna Fugiel, Emilia Hardy, Julia Hoszowska, Theofani Kułak, Kamila Kuszel, Laura Nowotny,Amelia Pieszczoch, Julia Pisowicz, Zuzanna Wolińska
Wielkie gratulacje za awans dziewcząt do turnieju półfinałowego strefy wałbrzyskiej !!!

los

VOLLEYMANIA – 8.12. 2016 r.

Już po raz trzeci MKS Świdnica zaprosił dziewczęta ze świdnickich szkół podstawowych do udziału w zawodach siatkarskich dwójek, trójek i czwórek. W czwartek, 8 grudnia w hali Gimnazjum nr 3 zameldowało się dokładnie 101 zawodniczek z ośmiu szkół.Odbyły się trzy oddzielne turnieje.
W dwójkach (klasy IV) wystartowało dwanaście drużyn a w trójkach (klasy V) i czwórkach (klasy VI) po osiem ekip.
Największy sukces odniosła ,,czwórka” z SP 1 w składzie : Amelia Cieśla, Theofani Kułak, Kamila Kuszel, Zuzanna Wolińska zajmując pierwsze miejsce.  Niewiele zabrakło ,,trójce” – Julii Pisowicz, Marii Marczuk, Natalii Lipiec żeby powtórzyły sukces koleżanek. Po zaciętej walce zdobyły drugie miejsce. Wielkie brawa i gratulację dla naszych zawodniczek

.volleymania2 volleymania1

los

MNI PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW – 29.11.2016 r.

Zawody w ramach ‚Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017’ zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się 29 listopada na Hali Zawiszów przy SP 1. Wzięło w nich udział pięć świdnickich podstawówek walcząc o punkty do współzawodnictwa i o awans do dalszych szczebli rozgrywek. Zawody w tej dyscyplinie sportu z roku na rok stoją na coraz wyższym poziomie o czym świadczy fakt większej liczby szkół biorących w nich udział. Wszystkie zespoły rywalizowały w turnieju każdy z każdym najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych, następnie w ścisłym finale. Podczas zawodów chłopcy z SP1 zajęli 4 miejsce. Wielkie brawa za pierwszy wygrany mecz w historii mini piłki ręcznej naszej szkoły.  W skład drużyny wchodzili:
Jakub  Derda, Adam Gielgier, Rafał Kamiński, Kacper Kwiatkowski, Paweł Michalski, Robert Kaźmierczak, Stanisław Madziara, , Martin Westerlich, Kacper Zakrocki, Maksymilian Gerus.

los

MINI KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT – 22.11.2016 r.

Dnia 22.11.2016 r. odbyły się zawody w mini piłce koszykowej dziewcząt.  . Do imprezy przystąpiło pięć reprezentacji świdnickich podstawówek grając każdy z każdym. Mecze rozgrywane wg zasad Szkolnego Związku Sportowego polegały na grze w pierwszej i drugiej kwarcie innymi piątkami zawodniczek. Dopiero od trzeciej kwarty skład drużyny na boisku był dowolny. Wymusza to na prowadzących zespoły wykorzystanie większej ilości uczniów w rozgrywkach szkolnych. Dziewczęta oprócz walki o punkty do współzawodnictwa rywalizowały również o awans do dalszych szczebli rozgrywek. Nasze zawodniczki zajęły 4 miejsce.
Skład drużyny: Amelia Cieślak, Hanna Fugiel, Emilia Hardy, Julia Hoszowska, Theofani Kułak, Kamila Kuszel, Laura Nowotna, Amelia Pieszczoch, Julia Pisowicz, Zuzanna Wolińska, Zuzanna Wysoczańska, Marika Hupało.
Wielkie brawa za walkę oraz zaangażowanie podczas turnieju.

kosz-dziewczyny

los

MINI KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW – 18.11.2016 r.

W piątek 18 listopada na Hali Zawiszów przy SP 1 odbyły się zawody mini koszykówki chłopców. Do imprezy przystąpiło pięć reprezentacji świdnickich podstawówek, które najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych rozegrały mecze każdy z każdym. Następnie po dwie najlepsze drużyny spotkały się w ścisłym finale. System rozgrywek polegał na grze w pierwszej kwarcie składem pierwszej piątki zawodników danej drużyny, w drugiej kwarcie drugą piątką.  Bardzo wysokie 2 miejsce zajęli koszykarze SP 1 w składzie:
Jakub  Derda, Grzegorz Gałczyński, Rafał Kamiński, Igor Kańczuga, Jan Kaźmierczak, Robert Kaźmierczak, Stanisław Madziara, Emil Płoczyniak, Martin Westerlich, Kacper Zakrocki.
Wielkie gratulacje

 

los

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI – CZWÓRKI MINISIATKARSKIE – 19.04.2016

Nasz zespół w skład którego wchodziły : Natalia Czub, Ada Jęczmień, Luiza Halkowicz, Nikola Niewiadomska, Natalia Szczepaniuk, Hanna Gągała, Urszula Marmajewska, Emilia Miszkuro, Martyna Jończyk -zdobył wysokie 3 miejsce ustępując jedynie drużynom z SP 97 z Wrocławia oraz SP Janowice Wielkie. Dodatkową nagrodę  dla najlepszej zawodniczki SP 1 zdobyła Natalia Czub.  Serdeczne gratulacje ,życzymy kolejnych sukcesów!

 

los

 

Nazywam się Emilia. Jestem uczennicą klasy 5b. Chodzę do klubu akrobatycznego MKS Polonia Świdnica. Na zawodach zdobyłam I miejsce, 7 i 8 miejsce.

los

Międzyszkolny Turniej Speed Stacks

Organizator:

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Licznikowiec -2009″ w Świdnicy

Termin: 28.11.2015 r.

Wyniki:

III miejsce drużynowo:

Katarzyna Wójcicka kl. 6a, Kajetan Taurogiński kl. 4d, Stanisław Madziara kl. 5b,  Jan Kaźmierczak kl. 4d

20151128_133317

.