Mali Pomocnicy Świętego Mikołaja

„Szóstego grudnia jak dobrze wiecie, święty Mikołaj chodzi po świecie…!” Jest więc osobą tak bardzo zapracowaną, że musi w tym dniu liczyć na pomoc dobrych ludzi, wrażliwych dzieci, a takich w naszej szkole jest mnóstwo! Dlatego więc dnia 6 grudnia 2011 r.  to nie Święty Mikołaj gościł w naszej szkole, ale mali jego pomocnicy już od rana wypełnili korytarze, klasy i oczywiście halę sportową.

 

Dziś trudno jest o przebranie świętego, bo trzeba by zadbać i o mitrę,
i o pastorał, i oczywiście o czerwony ornat, dlatego skorzystaliśmy z przebrań komercyjnych, ale i one wnoszą już świąteczny nastrój i  przypominają o tym, że czerwień to kolor  miłości, wrażliwości na drugiego człowieka.

Po radosnych lekcjach w klasach i obdarowaniu się słodkimi niespodziankami -ufundowanymi również przez nasza Panią Dyrektor- i po wykonaniu plakatu o osobie niezwykłego świętego, ruszyliśmy na halę sportową w barwnym korowodzie małych pomocników. Kilka konkurencji miało pomóc nam poznać postać Mikołaja, sprawdzić również czy w tym dniu  nie zapomnieliśmy o języku polskim i matematyce, ale także wykazać się, czy zjedzone wcześniej słodkie niespodzianki pomnożyły nasze fizyczne siły! (Przeciąganie liny!)

Było bardzo wesoło i radośnie- a oto wyniki naszych zmagań w tym niezwykłym dniu:

1 miejsce- klasa 6b,

2 miejsce- klasa 5b,

3 miejsce- klasa 6a,

4 miejsce- klasa 4a,

5 miejsce- klasy 4b, 5a,

6 miejsce- klasy 4c i 6c.

 

Po zajęciach z sercami pełnymi radości  ruszyliśmy do naszych domów, by dalej przekazywać dobro, które mnoży się wtedy, gdy się je dzieli!
Pamiętajmy o tym także w inne dni!

 

Starszymi pomocnikami świętego Mikołaja, dzięki którym mogliśmy przeżyć ten dzień, były panie:

opiekunki samorządu: p. Katarzyna Kała, p. Anna Kaźmierska,

i p. Anna Kogut, a także wszyscy wychowawcy klas IV-VI.

 

.