GRA MIEJSKA „W STRONĘ CIEPŁA”

dav

23 września dwie drużyny z naszej szkoły w składzie: Laura Nowotna, Julia Pisowicz, Dominika Trzyna, Norbert Poradowski oraz Natalia Wiecheć, Adrian Bętkowski, Rafał Wiszniowski i Jakub Kucza brali udział w grze miejskiej ” W stronę ciepła”,  będącej elementem kampanii edukacyjno- informacyjnej pod nazwą „Mądrze ogrzewaMY” w Świdnicy, realizowanej przez Miasto Świdnica ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W czasie gry  drużyny rozwiązywały zadania zlokalizowane na terenie miasta, m.in w Kościele Pokoju, na dworcu PKP, przy Baszcie Strzegomskiej oraz w rynku. Dotyczyły one ochrony powietrza, niskiej emisji oraz proekologicznych źródeł ciepła. Zadania były ciekawe, często wymagały współpracy, aby osiągnąć dobry wynik w rywalizacji. Niestety nie dopisywała zbytnio pogoda, ale za to humory na szczęście nikogo nie opuszczały!

.