Śladami poszukiwaczy złota…

 

9 października uczniowie klas V wraz z opiekunami- panią Katarzyną Kupryciuk, panią Dorotą Łopatowską, panią Anną Kogut oraz panem Wojciechem Poznańskim , udali się na wycieczkę śladami poszukiwaczy złota. Pobyt w Złotym Stoku był pełen atrakcji i niespodzianek, gdyż uczestnicy poznali tajemnice starej kopalni złota, penetrowali podziemne chodniki i sztolnie, własnoręcznie wypłukiwali złoto. Spragnieni wrażeń część trasy zwiedzania przebyli  po specjalnie przygotowanej ośmiometrowej zjeżdżalni. Adrenaliny dostarczyła także przejażdżka Podziemnym Tramwajem. Ponadto obejrzeliśmy kolekcję minerałów, odwiedziliśmy mennicę oraz Izbę Pamięci, gdzie mogliśmy zobaczyć pamiątki związane z historią miasta.

Ważnym i oczekiwanym punktem wycieczki było ognisko i smażenie kiełbasek, które zostały zjedzone z wielkim apetytem.

Tak więc wyprawę uznajemy za bardzo udaną. Dopisała pogoda, a także humory. Było ciekawie, wesoło, smacznie i na bogato. Wróciliśmy bogatsi o nowe wrażenia, a także o sztabkę złota ;-).

.