Brawo Krzysiu i Kuba!

„ Mikołajek”, „Piątka z Zakątka”, „Franek Einstein i silnik antymaterialny”,  „ W pustyni i w puszczy”, „ Dziennik Cwaniaczka”, „ Przygody Tomka Sawyera”- to niektóre tytuły książek, których fragmenty czytali uczestnicy XIV Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Odbył się on 21.11.2017 r. w bibliotece naszej szkoły i przebiegał pod hasłem „ Człowiek kreatywny żyje ciekawiej”. Wzięło w nim udział 13 uczniów ze świdnickich szkół podstawowych. Konkurs przebiegał w dwóch  kategoriach: klasy IV i klasy V-VII. Jury oceniało wyrazistość, płynność, bezbłędność czytanych tekstów. Nasza szkołę reprezentowali: Krzysztof Giza z kl. 4a, który zajął II miejsce w kategorii klas IV oraz Jakub Lis, który otrzymał wyróżnienie w kategorii klas V-VII.

Wyniki:

Kat. klasy IV

I miejsce

Amelia Gębala – SP nr 105

II miejsce

Krzysztof Giza – SP nr 1

III miejsce

Maja Mikosz – SP nr 6

Wyróżnienie

Łukasz Pfanhauser – NKSP Caritas Diecezji Świdnickiej

Julia Fitrzyk – SP nr 8

Kat. klasy V-VII

I miejsce

Anna Galicka – SP nr 8

II miejsce

Tytus Tomkiewicz – SP nr 105

III miejsce

Maja Pietrzak – SP nr 6

 

Wyróżnienie

Nikola Pielech- SP nr 315

Jakub Lis – SP nr 1

.