NIEZWYKŁY PROJEKT DLA NIEZWYKŁYCH LUDZI

 

NIEZWYKŁY PROJEKT DLA NIEZWYKŁYCH LUDZI

Otacza nas świat, w którym wszystkie narzędzia działają cyfrowo, są oprogramowane. Wiedza o tym, jak działają jak nimi sterować, będzie kluczowym czynnikiem zrozumienia otaczającego nas świata. Nauczmy się nad tym panować. Umiejętność kodowania daje możliwość rozwoju i tworzenia nowych projektów. Można je wykorzystać w inżynierii, naukach chemicznych, finansach, marketingu, biznesie i projektowaniu. Dzięki nauce programowania, umiejętności kreatywnego myślenia, pracy projektowej i otwartej głowie, Ligowicze zyskają możliwość wpływu na otoczenie.

www.lnu.org.pl

W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do programu Liga Niezwykłych Umysłów. Jest to program wspierający uczniów, którzy chcą zyskać wiedzę w zakresie programowania. Udział w programie pozwala na doskonalenie się w programowaniu w popularnych językach. Do wybory są trzy najpopularniejsze języki programowania: C++, Java i SQL.

Znajomość któregokolwiek z nich daje możliwość znalezienia w przyszłości atrakcyjnej pracy.

W listopadzie odnieśliśmy pierwszy sukces. W kategorii szkół podstawowych zajęliśmy pierwsze miejsce   w klasyfikacji ogólnej. Przed nami tylko szkoły średnie – żadnego gimnazjum, żadnej szkoły podstawowej.

Autorami tego sukcesu są uczniowie klas siódmych naszej szkoły: Adrian Bętkowski, Rafał Wiszniowski  i Hubert Polus. To dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu udało się osiągnąć tak wysoki wynik.

Przypominam również, że w naszej szkole działa Koło Informatyczne. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 15.25 – 17.25

Krzysztof Marszałek – nauczyciel informatyki

.