LIGA NIEZWYKŁYCH UMYSŁÓW

Mija kolejny miesiąc naszej działalności w Lidze Niezwykłych Umysłów. Jest się czym pochwalić. Nasza grupa ligowiczów została dostrzeżona. Organizatorzy projektu dostrzegli nasz wysiłek (co przekłada się na ilość zdobytych neuronów oraz wyniki w klasyfikacji ogólnej). Pomimo tego, że jesteśmy najmłodszą grupą w całej Lidze to nie ustępujemy w niczym nawet najlepszym. Przez ostatnie tygodnie byliśmy najlepsi wśród szkół podstawowych.

11 grudnia 2017 r. w Auli II LO w Świdnicy odbyła się „Godzina kodowania”. To taka ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie wśród młodzieży programowanie i poznawanie języków programowania. Oczywiście zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów. Bardzo ciepło wypowiadali się o nas: pani Anna Skrzypacz  – Dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego, pan Jacek Iwancz – Dyrektor II LO w Świdnicy oraz pan Wojciech Majeran – współtwórca Ligi Niezwykłych Umysłów.

W taki sposób opisał to jeden z uczestników spotkania:

W dniu 11 grudnia 2017  r.  w II LO w Świdnicy uczestniczyłem w spotkaniu  „Your Future in Technology”.

Były  to warsztaty informatyczne zorganizowane przez  Fundację „Liga Niezwykłych Umysłów” wspólnie z Miastem Świdnica.

Przedstawiciel Fundacji „Liga Niezwykłych Umysłów”- Pan Wojciech Majeran – zaprezentował krótko zasady korzystania z kursu programowania.

Następnie uczniowie liceum wykonywali  proste zadania związane z programowaniem.

Moim zadaniem było opowiedzenie o swoich doświadczeniach z LNU i zachęcenie  licealistów do udziału w kursie programowania.

Warsztaty te były prostą formą wprowadzenia do „świata kodów”.

Rafał Wiszniowski 7a

Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów

.