Pierniczkowy kiermasz

Uczniowie z klasy 2 b wraz z wychowawcą – Urszulą Tympalską i nauczycielem wspomagającym – Małgorzatą Kaszyńską, zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole „ Pierniczkowy kiermasz świąteczny dla mieszkańców schroniska, dla zwierząt w Świdnicy”.

Wraz z rodzicami, babciami oraz innymi osobami zaangażowanymi w akcję, piekli i dekorowali świąteczne pierniczki, a następnie sprzedawali je w szkole . W taki sposób zbierali  pieniądze dla psów i kotów z lokalnego schroniska. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup karmy, artykułów codziennego użytku dla zwierząt, leki oraz zabiegi operacyjne dla jego mieszkańców.  Prowadzona akcja  rozpoczęła się z inicjatywy i wolontariatu naszego  kolegi z klasy – Olafa i jego Rodziców. Cała rodzina Olafa bierze udział w „Rodzinnej Olimpiadzie w ramach projektu LOWE”, której ideą jest wolontariat oraz zaangażowanie w przedsięwzięcie jak największej grupy osób do pomocy zwierzętom.

Zebrane fundusze dzieci przekażą osobiście do schroniska dnia 4 stycznia 2018 roku, odwiedzając zwierzęta w schronisku.

Wszystkim ofiarodawcom, którzy kupili świąteczne pierniczki serdecznie dziękujemy za dobre serce i wsparcie dla naszych czworonożnych przyjaciół!!!

.