Dolina Różaneczników

Dnia 9 maja 2018 r. klasy 5c, 6a i 6b, pod opieką p. Katarzyny Kała, p. Marii Wasyliszyn, p. Małgorzaty Kozieł i p. Iwony Zawiły,  udały się na wycieczkę do Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Spod szkoły w Świdnicy wyruszyliśmy o godzinie 8.00. Na miejscu w Książu dołączył do nas przewodnik, który oprowadził nas śladami księżnej Daisy po dziedzińcu zamku oraz opowiedział i pokazał roślinność ogrodów zamku. Kolejną atrakcją było zwiedzanie i podziwianie Doliny Różaneczników.

W naturalnie ukształtowanej dolinie, nie znanej nam dotąd – powstał urokliwy zakątek, pełen blisko 80-letnich różaneczników.  Oprócz tych pięknych roślin mogliśmy poznać inne rośliny rosnące na terenie parku oraz zwierzęta żyjące na tych terenach. W trakcie wycieczki mogliśmy posłuchać śpiewu ptaków, odgłosów dzięciołów oraz podziwiać rosnące licznie paprocie.

Po przejściu całej ścieżki edukacyjno-przyrodniczej dotarliśmy do miejsca, w którym rozpaliliśmy ognisko, odpoczęliśmy  i upiekliśmy pyszną kiełbaskę. Syci i zadowoleni udaliśmy się na parking skąd odjechaliśmy do Świdnicy.

 

.