Po siedmiu miesiącach intensywnego łamania głowy w trudnej sztuce programowania trzech uczniów Ligi ukończyło kursy programowania w języku C++ i SQL. W ten sposób uzyskali prawo przystąpienia  do egzaminu certyfikacyjnego.

Są to Adrian i Wojciech Bętkowscy i Rafał Wiszniowski. Adrian i Rafał (7a) będą pisać dwa egzaminy: z języka C++ i SQL. Wojtek (4a) tylko z SQL. Do Wrocławia jedziemy w sobotę 09 czerwca. Egzamin odbędzie się w Politechnice Wrocławskiej.              

W dniu 23 maja br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Bankowcy dla Edukacji – CYBERBEZPIECZNI. W eliminacjach wzięło udział 55 uczniów naszej szkoły z klas szóstych i siódmych. Zwycięzcą etapu szkolnego został Adrian Bętkowski z klasy 7a. Adrian zakwalifikował się do finału konkursu i będzie reprezentował nas 13 czerwca br. we Wrocławiu.

 

Krzysztof Marszałek – nauczyciel informatyki

wykorzystano grafikę ze strony: www.lnu.org.pl

.