Wycieczki

 

 

 

9 maja dzieci z zerówki wyjechały na wycieczkę do Indiańskiej Wioski Pocahontas we Wrocławiu. Podczas wycieczki poznały niektóre zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie. Dzieci brały udział w zawodach i zdobywały różnorodne sprawności – jako młodzi Indianie Uti z plemienia Białych Orłów, oczywiście wszyscy zaliczyli te sprawności i przeszli pasowani na Indianina, co zostało potwierdzone odpowiednim dyplomem. Nie obyło się bez malowania twarzy, kiełbasek z ogniska oraz zakupu pamiątek. Zabawa była przednia.

24 kwietnia zerówkowicze uczestniczyli w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy „W poszukiwaniu Molika”. Podczas jego poszukiwań , wykonywali różnego rodzaju zadania i poruszali się po bibliotece ściśle według jego wskazówek. Dzięki temu poznali wiele pomieszczeń, od strychu po piwnicę – gdzie schował się wesoły Molik.

 

Jaskinia Nietoperzy w Świdnicy – 14 marca 2018 roku.

 

Czy wiemy, jak prawidłowo należy poruszać się w ruchu drogowym? To mogli sprawdzić  zerówkowicze podczas wycieczki 18 września na skrzyżowanie ulic oraz rondo na Osiedlu Zawiszów.

k1 k2 k3

Nastała jesień, ale czy na pewno?   29 września dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do Parku Zawiszów w jej poszukiwaniu. Okazało się, że rzeczywiście, jesień zapanowała już w przyrodzie. Na pamiątkę zerówkowicze zebrali kasztany, trawy i kolorowe liście. Dary jesieni przydadzą się do kącika przyrody oraz na zajęcia plastyczne.

k1 k2 k3

2 października, dzieci z zerówki wybrały się na ogródki działkowe. Podczas tej wycieczki, mogły zaobserwować, co dzieje się na ogródkach działkowych wczesną jesienią: co dzieje się w przyrodzie i jakie prace wykonuje się przed zimą.

k1 k2 k3 k4

 

 

 

 

 

.