Zajęcia

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że 25 listopada to Dzień Misia, dlatego też dzieci z zerówek szkolnych mogły przynieść tego dnia swojego pluszowego przyjaciela. Czy to mały, czy duży, ma w sobie to coś, co pozwala wszystkim czuć się szczęśliwym. Zabawom nie było końca – były opowieści o misiach, wspólne zabawy z misiami, czytanie bajki, której bohaterem był znany wszystkim dzieciom Kubuś Puchatek. Na koniec dzieci mogły wykonać swojego misia.
e1 e2 e3 e4 e5 e6 e7 e8 e9 e10 e11 e12 e13 e14 e15 e16 e16 e18 e19 e20 e21 e22 e23 e24 e25 e26
 21 listopada zerówkowicze obchodzili Dzień Życzliwości.
k1 k2 k3 k4 k5
Spotkanie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy w ramach programu „Moje dziecko idzie do szkoły”.
k1 k2 k3 k4
Przygotowania do świętowania Święta Niepodległości – poznanie symboli narodowych, wspólne śpiewanie hymnu,
wykonanie flagi Polski, to obowiązek nawet tych najmniejszych.
e1 e2

k6 k7 k8

Promując zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie, w ramach zajęć dydaktycznych dzieci poznawały różne owoce krajowe i egzotyczne. Były zabawy, konkursy i zagadki. Zajęcia skończyły się wspólną degustacją zachęcającą do spożywania owoców i poznawania nowych smaków.

e1 e2 e3 e4 e5 e6 e7

17 października dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły u siebie pracownika Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. W trakcie spotkania pan Roman opowiadał o tym, jak  i dlaczego należy pomagać ptakom podczas zimy, czego nie należy robić. Dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami karmników oraz karmy dla ptaków. Otrzymały również książki, przewodniki i mapy  poświęcone parkom krajobrazowym, kolorowanki oraz oczywiście karmę dla ptaków.  Zerówkowicze wiedzą już, jak pomagać małym przyjaciołom w potrzebie.

k1 k2 k3 k4 k5

 We wtorek, 4 października dzieci z oddziałów przedszkolnych gości u siebie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Podczas tego spotkania mogły sprawdzić, czy wiedzą już, co należy robić aby być bezpiecznym w drodze do szkoły, w domu i na podwórku.

e17 e18 e21

      IMG_20161004_091952 IMG_20161004_092125
IMG_20161004_092147
IMG_20161004_092307
IMG_20161004_092317 IMG_20161004_092434
IMG_20161004_092517
IMG_20161004_093229 IMG_20161004_093357W czwartek, 13 października,  zerówkowicze uczestniczyli w apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej. To święto nie tylko ich Pani, ale i wszystkich nauczycieli. Dzieci z oddziałów przedszkolnych życzą wszystkim nauczycielom wytrwałości i zadowolenia z pracy oraz dużo, dużo uśmiechu na każdy dzień.
k1 k2 k3 k4

 Dzień Chłopaka w 0 a

Dziewczęta życzą wszystkim chłopcom wiele radości i zadowolenia na co dzień!!!
IMG_20160923_100757 IMG_20160923_100802 IMG_20160923_100814 IMG_20160923_120528 IMG_20160923_120546
IMG_20160930_105230 IMG_20160930_111321 IMG_20160930_111339

IMG_20160930_085135

IMG_20160930_104851 IMG_20160930_104928

IMG_20160930_105047

Pierwsze dni w zerówce.

W klasie O B  także dużo dzieje się!

e1 e3 e4 e5 e8 e11 e12 e14 e16

ROK SZKOLNY 2015/2016

  25 maja zerówkowicze gościli u siebie swoich rodziców, którzy przy słodkim poczęstunku wysłuchali programu słowno-muzycznego przygotowanego przez ich pociechy. Na pamiątkę tego spotkania rodzice otrzymali laurki i kolorowe prezenty.

                            Kochani rodzice
                            dzisiaj przepraszamy
                            za nasze kaprysy,
                            że Wam dokuczamy
               i nie zawsze grzecznie się zachowujemy,
                            przeszkadzamy w pracy,
                            torcik palcem jemy.
                  A dzisiaj rodzice przyjmijcie życzenia:
              zdrowia, pomyślności i marzeń spełnienia!!!

 22-25 kwietnia dzieci z zerówki obejrzały cykl przedstawień poświęconych ochronie środowiska „Jak ratować las” przygotowanych przez uczniów klas IIIc i IIId.

   Mimo, że jesteśmy mali, my też możemy ratować przyrodę – jesteśmy przecież jej przyjacielami!

Czy zerówkowicze mogą zostać zuchami? – o ty mogli się przekonać 20 kwietnia podczas spotkania z harcerzami.

Dnia 1 kwietnia pod hasłem „Oswoić autyzm” zerówkowicze wzięli udział wraz z uczniami wszystkich klas w obchodach Dnia Osób ze Spektrum Autyzmu.

 Dzieci z zerówki nie mogły się już doczekać przyjścia wiosny, aby móc w ciepłym słońcu biegać po podwórku. W końcu nadszedł ten dzień i 21 marca pożegnali zimę spaleniem Marzanny oraz piosenkami przywitali tak oczekiwaną wiosnę. Mamy nadzieję, że będzie już coraz cieplej.

ZDROWE ODŻYWIANIE

   W ramach realizacji programu „Moje dziecko idzie do szkoły” podczas cyklu zajęć dzieci z zerówki poznawały zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach – w domu, na podwórku, w górach , nad wodą, podczas zabaw latem i zimą. poznawały również zasady zdrowego odżywiania się. Każdy zerówkowicz chce być zdrowy i czuć się bezpiecznie!

ZABAWA KARNAWAŁOWA

   29 stycznia zerówkowicze wspólnie z uczniami klas I-III wesoło bawili się podczas zabawy karnawałowej. Uczestniczyli we wspólnej zabawie przy fantastycznej muzyce oraz konkursach, gdzie zdobyli kilka nagród.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Wszystkie dzieci dobrze wiedzą

i się bardzo szczycą tym,

że do babci i do dziadka

zawsze mogą iść, jak w dym.

Bo dziadkowie oraz babcie,

choć uwierzyć trudno w to,

kochają swe wnuczęta

tak, jak mało kto!

Za tę miłość i troskę dzieci z oddziału przedszkolnego dziękowały swoim babciom i dziadkom podczas uroczystego spotkania 20 stycznia. Przy słodkim poczęstunku, zerówkowicze zaprezentowali wiersze i piosenki dla miłych gości, a następnie wręczyli laurki i prezenty.
             Dzisiaj święto Wasze,
             więc życzymy dziś Wam
             wiele szczęścia i zdrowai,
             byście żyli sto lat!!!

WIGILIA 2015

Podczas grupowej wieczerzy wigilijnej 21 grudnia dzieci składały sobie życzenia świąteczne, dzieliły się opłatkiem, śpiewały kolędy. Dzieci z oddziału przedszkolnego życzą wszystkim zdrowych, radosnych Świąt oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!

los

GÓRNIK.

„Idzie górnik drogą” – znamy już pracę górników.

los

ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

 I w tym roku Mikołaj nie zapomniał o zerówce. Chociaż nie mógł się z nami spotkać, zostawił pod choinką list oraz prezenty dla każdego i całej grupy. Mikołaju zapraszamy Cię za rok.

los

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Dnia 3 grudnia zerówkowicze uczestniczyli w szkolnych obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wyróżnienie za pracę w konkursie „Mosty zamiast murów” otrzymała Oliwia.

IMG_20151203_111726 IMG_20151203_112030 IMG_20151203_112058 IMG_20151203_114227 IMG_20151207_125330

los

 PLUSZOWY MIŚ

25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

los

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – 20.11.2015

SPOTKANIE ZE SMOKIEM WAWELSKIM.

Spotkanie ze smokiem wawelskim – 19 listopada zerówkowicze obejrzeli przedstawienie kukiełkowe „Legenda o smoku wawelskim” do tekstu M. Orłonia. Okazało się, że smok nie jest taki zły, jak się wydaje.

los

ZAJĘCIA Z MUZYKOTERAPII.

los

PROGRAM

Dzieci z zerówki biorą udział w programie z zakresu profilaktyki zdrowotnej „Moje dziecko idzie do szkoły”. Program jest realizowany wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Podczas cyklu zajęć zerówkowicze poznają zasady zdrowego, bezpiecznego życia.

UCZYMY SIĘ I BAWIMY

SPOTKANIE

Dnia 27 października dzieci z zerówki gościły pracownika Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Świdnicy. Podczas zajęć dzieci poznały różne gatunki ptaków oraz zasady i sposoby dokarmiania ptaków podczas zimy. Otrzymały też pokarm dla ptaków, który wywieszą w zimie.

     Zerówkowicze wiedzą już, jak ważna jest pomoc zwierzętom podczas zimy!

UCZYMY SIĘ I BAWIMY

70-LECIE NASZEJ SZKOŁY

Chociaż nasza szkoła ma już 70 lat,  my dopiero zaczynamy naszą wspaniałą przygodę z nią!

BAWIMY SIĘ I UCZYMY

WITAMY ZERÓWKĘ

Pierwsze dni w zerówce to poznawanie nowych kolegów i koleżanek, szkoły. To pierwsze zabawy nowymi zabawkami, pierwsze spacery, zabawy na podwórku i placu zabaw.

los

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

PLANOWANE DODATKOWE ZAJĘCIA W DRUGIM SEMESTRZE:

– 13.02.2015 – Wyjście do Teatru na przedstawienie pt. „Pan Andersen” w wykonaniu aktorów z      Narodowego Teatru Edukacyjnego we Wrocławiu.
– 19-20.02.2015 – Uroczyste spotkania z Babciami i Dziadkami.
– 11.03.2015 – Zajęcia edukacyjne w Jaskini Nietoperzy w Nadleśnictwie Świdnica.
– 20-21.04.2015 – Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy „W poszukiwaniu Molika”.
– 26-27.05. 2015 – Uroczyste spotkania z rodzicami „Święto Rodzinki”.
– …..06.2015 – Wycieczka autokarowa do ZOO we Wrocławiu.
– 24.06.2015 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego w zerówkach.

Planowane dodatkowe zajęcia dla zerówek w pierwszym semestrze:

– 30.09.2014 – spotkanie z policjantem „Bezpieczeństwo dzieci”
– 08.10.2014 – wyjście do Teatru na przedstawienie pt. „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru edukacyjnego we Wrocławiu
– 22.10.2014 – zajęcia w Dolnośląskim Zespole Parków krajobrazowych na temat „Dokarmianie ptaków zimą”
– 04.11.2014 – wycieczka autokarowa do Fabryki Ozdób Choinkowych w Złotoryi
– 05.12.2014 – udział w obchodach międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych połączony z Mikołajkami
– 16.01.2015 – zabawa karnawałowa
los
W dniu 27 maja odbyło się uroczyste spotkanie z miłymi gośćmi. Tym razem dzieci z  oddziału przedszkolnego „A” w ramach ŚWIĘTA RODZINKI  gościły u siebie rodziców, którym (przy słodkim poczęstunku) składały życzenia, śpiewały piosenki oraz wręczyły przygotowane laurki i prezenty.
                     Zerówkowicze życzą wszystkim Mamom i Tatom wszystkiego dobrego,
                     dużo słońca i radości na co dzień.
los
26 maja to szczególny dzień dla wszystkich mam. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym w gr.OB zostało zorganizowane ŚWIĘTO RODZINKI.
Dzieci recytowały piękne wiersze i śpiewały piosenki dla swoich bliskich.Na zakończenie wręczyły wykonane przez siebie upominki i zaprosiły rodziców na wspólny poczęstunek.

 

los

15 maja odbyła się Finałowa Gala I Festiwalu Muzycznego ” Barka Radości”,w której III miejsce zajęła grupa wokalna dzieci z oddziałów przedszkolnych. Ciekawe wykonanie zostało docenione przez jury. Cieszymy się i gratulujemy małym wykonawcom.
  los
5 maja dzieci oddziałów przedszkolnych wzięły udział w przeglądzie piosenki dziecięcej pt. ” Barka Radości”,który odbył się w Teatrze Miejskim  w Świdnicy.Występ był kolorowy i radosny, dzieci dały z siebie wszystko. Zostało nam tylko czekać na rozstrzygnięcie konkursu.
  los
10 kwietnia odbył się Rejonowy Konkurs Bezpieczeństwa w Wałbrzychu, w którym udział wzięły dzieci oddziałów przedszkolnych. Podczas konkursu dzieci musiały zmierzyć się z różnymi zadaniami i wiedzieć jak zachować się w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu,
jak udzielić pierwszej pomocy i z jakimi służbami się skontaktować. Była to dla nich przydatna lekcja na całe życie.
Po spotkaniu z pielęgniarką naszej szkoły panią Janiną Tybur,
 zasady pierwszej pomocy nie są nam już obce.
Aby wiosna przyszła już na dobre, a tradycji stało się zadość , dzieci z oddziału przedszkolnego
przygotowały wspólnie Marzannę, która została spalona, tak aby z Dniem Wiosny uroczyście
pożegnać zimę.
20 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych pożegnały zimę – paląc Marzanny i powitały wiosnę śpiewając o niej piosenki.
W związku z uświadamianiem dzieci jak zachować bezpieczeństwo w różnych miejscach
i jak zachować się w sytuacjach zagrażających nam , zostały przeprowadzone
zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które poprowadziła zaproszona przez nas  Pani po specjalnym
przygotowaniu, której serdecznie dziękujemy:)

los

los
     Dzień kobiet, dzień kobiet
        niech każdy się dowie,
        że dzisiaj święto dziewczynek!!!
los
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – każdy to wie, ale czy wiemy, jak należy zachowywać się wobec psów – o tym dzieci z oddziałów przedszkolnych mogły się przekonać podczas spotkania z dwoma psami Nedą i Wiką podczas zajęć 25 lutego. W czasie rozmowy i zabaw z ich opiekunką – panią Beatą Migda dowiedziały się, jak należy unikać zagrożeń ze strony psów oraz jak należy się zachować, gdy takie zagrożenie już wystąpi. Od dzisiaj wszystkie dzieci wiedzą, że aby pies był prawdziwym naszym przyjacielem – my też musimy się odpowiednio wobec niego zachowywać.
los
20 lutego w oddziale przedszkolnym odbyła  się uroczystość przygotowana z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Były recytowane piękne wiersze , śpiewane piosenki dedykowane przez dzieci dla dziadków. Po części artystycznej dzieci obdarowały swoich bliskich podarunkami wykonanymi przez siebie, następnie wszyscy wspólnie zasiedli do poczęstunku.
19 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego Oa gościły u siebie Babcie i Dziadków. Goście przy słodkim poczęstunku obejrzeli program artystyczny przygotowany przez zerówkowiczów. Na pamiątkę tego jakże miłego dnia otrzymali przygotowane przez dzieci laurki oraz prezenty.
                               Babciu miła, Dziadku drogi
                               przychodzimy w wasze progi
                               i z okazji tego święta
                               mamy buzie uśmiechnięte.
                               Więc uśmiechy dziś dajemy,
                               Babcie, Dziadka całujemy.
                               I Wy – przy tak wielkim święcie
                               bądźcie zawsze uśmiechnięci!!!
los
Dnia 13 lutego dzieci z zerówek w Teatrze Miejskim w Świdnicy obejrzały przedstawienie pt. „Pan Andersen” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Podczas tego przedstawienia, prowadzonego przez pana Andersena, mogły zobaczyć trzy z jego baśni: „Calineczkę”, „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza” oraz poznać ich główne przesłanie – Nie liczy się to, jak wyglądamy na zewnątrz, ale jakimi jesteśmy.
los
Koncert edukacyjny „Karnawał na Bałkanach”
Zabawa karnawałowa
Samodzielne wykonanie masek karnawałowych, zabawy przy muzyce
to przygotowania i wprowadzenie odpowiedniej atmosfery  do balu karnawałowego,
który odbył się w szkole 16 stycznia i na którym bawiły się dzieci oddziałów przedszkolnych.
W karnawale, w karnawale najważniejsze są przecież bale – o tym każdy dobrze wie! Mogliśmy się o tym przekonać podczas szkolnej zabawy karnawałowej, która odbyła się 16 stycznia. Dzieci z zerówek, poprzebierane w różne postaci ze świata bajek, wspólnie z uczniami klas I-III wesoło tańczyły oraz brały udział w różnorodnych konkursach. Zabawa była przednia, jak na zabawę karnawałową przystało!
Przygotowania do balu
Aby zabawa karnawałowa się udała, musieliśmy się do niej przygotować!!
Wigilia
   Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, wszyscy się radują i my też. 18 grudnia składaliśmy sobie życzenia świąteczne, dzieliliśmy się opłatkiem oraz wspólnie kolędowaliśmy.
                               „Przy wigilijnym siądźmy stole
                                i naszym szczęściem podzielmy się.
                                Niech w nas zostanie nastrój tej nocy,
                                jak piękna bajka, jak piękny sen.”
    Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami życzą wszystkim radosnych i spokojnych Świąt oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2015.

 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, świąteczny nastrój to dobry
moment by wspólnie z całą grupą podzielić się opłatkiem, wspólnie
zaśpiewać poznane wcześniej kolędy i zasiąść wspólnie do
poczęstunku,
tak właśnie dzieci z oddziału przedszkolnego  z grupy „O”b obchodziły
Wigilię klasową.
los
Mikołajki
Przyjedź do nas Mikołaju
w tę zimową, mroźną noc.
wszystkie dzieci Cię kochają,
przywieź nam prezentów moc.
Wiemy, że Mikołaj kocha wszystkie dzieci i nigdy o nich nie zapomina.5 grudnia sprawił radość wszystkim dzieciom z zerówek. Dostaliśmy wspaniałe prezenty.
                                                                                                                                                                                                    Dziękujemy Mikołaju !!!
5 grudnia Święty Mikołaj zaskoczył dzieci oddziałów przedszkolnych, na każdej dziecięcej buzi zagościł uśmiech, dzieci z wielkim zaangażowaniem otwierały otrzymane podarunki, wcześniej jednak wysłuchały listu jaki dołączył do prezentów Święty Mikołaj.
W podziękowaniu były recytowane przez dzieci wierszyki i śpiewane piosenki  specjalnie przygotowane dla Mikołaja.
zdjęcie 203
Dzień Górnika
O tym, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca górnika, dowiedzieliśmy się na zajęciach 4 grudnia.
Dzień Osób Niepełnosprawnych
Oddziały przedszkolne uczestniczyły w obchodach Dnia Osób Niepełnosprawnych w szkole. Wcześniej wykonały prace na konkurs plastyczny „Mosty zamiast murów”, przygotowały też plakat o tej samej tematyce. 3 grudnia wspólnie bawiły się z dziećmi z innych przedszkoli i uczniami szkoły specjalnej.
03.12 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.” Mosty
zamiast murów, ( nie) pełnosprawni w integracji”,  w którym pierwsze miejsce
zajęła uczennica naszej szkoły Wiktoria Prochera z gr.Ob , wśród
wyróżnionych była również Jowitka Kapuścińska z grupy Ob. Gratulujemy .
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
Koniec listopada był szczególny dla dzieci z oddziału przedszkolnego grupy OB, w tych dniach dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia,  dzieci mogły przynieść swoje ulubione przytulanki w postaci misia, były gry, zabawy , zagadki i śpiewy związane z małym pluszowym misiem. Ciekawą przygodą były również dla dzieci zabawy, konkursy i wróżby związane z Andrzejkami. Oj działo się:)
Dzień Pluszowego Misia
       25 listopada to dzień, kiedy wszystkie misie maja swoje święto – obchodzą swoje urodziny. Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy wszystkim dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski a nawet niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom  w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, rozśmieszają i pocieszają w smutku, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu. Dzieci z zerówek też pragnęły świętować ten dzień wspólnie ze swoimi ulubieńcami.
Mój misiaczek przytulaczek
pewnie chętnie go poznacie.
A zabawa jest z nim fajna
czasem śmieszna i zabawna.
Każdy chciałby mieć takiego
pluszaka mięciuteńkiego.
Gdy przytulisz się do niego,
to poczujesz magię jego.
Gimnastyka
Koncert edukacyjny ” 45 minut dookoła świata”
W ciągu roku, dzieci uczestniczą w serii zajęć z muzykoterapii:
Spotkanie

Dnia 22 października dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się z pracownikiem Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Świdnicy.
Podczas zajęć dowiedziały się jakie są zasady i sposoby dokarmiania ptaków zimą i nie tylko. Poznały również kilka gatunków ptaków, które możemy spotkać w naszym mieście. Dzieci otrzymały pokarm, aby mogły go rozwiesić na podwórku zimą.
Mądrze dokarmiając ptaki też dbamy o nasze środowisko!

Gimnastyka to dobra sprawa,
dla nas wszystkich to zabawa!!!
los
Apel z okazji rocznicy Powstania Państwa Podziemnego
los
Spotkanie z policjantką
los

Pierwsze dni w zerówce to poznawanie nowych kolegów i koleżanek, szkoły. Pierwsze spacery, zabawy na podwórku i placu zabaw.

 

 

.