Wycieczki

ROK SZKOLNY 2016/2017
Przed świętem Wszystkich Świętych zerówkowicze odwiedzili Cmentarz Komunalny przy ul. Łukasińskiego, gdzie zapalili znicze na grobie księdza proboszcza Jerzego Skalskiego. Odwiedzili również Cmentarz Żołnierzy Radzieckich.
k8 k5 k6 k7 k9 k1 k2 k3 k4

 „Gdzie ta jesień, gdzie ta jesień,

    gdzie ta jesień jest.
    Czy tu, czy tam schowała się?
    – Mamy cię!
  Na poszukiwanie jesieni dzieci z zerówki „A” wybrały się 25 września do Parku Zawiszów. Znalazły ją wszędzie. Zebrały wiele jej darów, które umieściły w kąciku przyrody  i wykorzystały podczas zajęć plastycznych i nie tylko. Skarbów jesieni poszukiwały też dzieci z klasy O B.
e6 e7 e10
IMG_20160927_112800 IMG_20160927_112930 IMG_20160927_114457 IMG_20160927_115107
IMG_20160927_112130 IMG_20160927_112548 IMG_20160927_113100 IMG_20160927_113427 IMG_20160927_113819
Pierwszą pieszą wycieczkę zerówkowicze odbyli na skrzyżowanie ulic oraz rondo na Osiedlu Zawiszów – sprawdzali, czy znają zasady ruchu drogowego.

ROK SZKOLNY 2015/2016

16 czerwca dzieci z zerówki zwiedzały swoje miasto. Świdnica jest pięknym miastem, jesteśmy z niej dumni!

los

  7 czerwca zerówkowicze wyjechali na wycieczkę do Indiańskiej Wioski w Srebrnej Górze. Podczas zajęć edukacyjnych mogli poznać kulturę i obyczaje Indian z obu Ameryk oraz uświadomić sobie, co daje nam przyroda i jak ważna jest  jej ochrona, jak ważne jest też życie w zgodzie z nią.Dzieci brały udział w zawodach sportowych (strzelanie z łuku, rzuty dzidą) i zabawach indiańskich, pokonywały tor przeszkód, polowały na lisa. Poznały jedną z legend indiańskich. Atrakcją było malowanie twarzy wzorami indiańskimi oraz własnoręczne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. Na pamiątkę tych chwil dzieci mogły kupić sobie drobne pamiątki w indiańskim sklepiku.

Co ciekawego słychać na ogródkach działkowych zerówkowicze mogli zobaczyć podczas wycieczki 10 maja.

los

 5 maja zerówkowicze wybrali się do straży pożarnej w Świdnicy, gdzie poznali tajniki tego zawodu. Wiemy już, jak zostać strażakiem!

  Jak poznawać i ratować przyrodę dzieci z oddziału przedszkolnego mogły się dowiedzieć

26 kwietnia podczas zajęć w Jaskini Nietoperzy prowadzonych przez panią Monikę z Nadleśnictwa w Świdnicy.

los

    Czy możemy już zostać czytelnikami? – odpowiedzi na to ważne pytanie dzieci z zerówki poszukiwały 12 kwietnia podczas wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Poszukując Molika, zwiedziły bibliotekę od poddasza po piwnicę. Pod czujnym okiem pani Ani poznały różne pomieszczenia biblioteczne, dowiedziały się też po co jest biblioteka, jak się w niej należy zachowywać,a co najważniejsze – co trzeba zrobić aby zostać prawdziwym czytelnikiem. Od tego spotkania biblioteka nie ma już dla nich żadnych tajemnic.

    Zerókowiczek obiecują, że będą bibliotekę odwiedzać jak najczęściej, że książka jest już ich prawdziwym przyjacielem na całe życie!!!

los

Wyjście do Teatru w Świdnicy na przedstawienie pt. „Piękna i bestia” – 3 marca.

los

Na cmentarzu
  30 października, zerówkowicze odwiedziły groby na Cmentarzu Komunalnym przy
ul. Łukasińskiego oraz zapaliły znicz na grobie ks Jerzego Skalskiego. Odwiedziły też cmentarz żołnierzy radzieckich, gdzie również zapaliły znicz.

Teatr

  Tajniki powstawania filmów dzieci z zerówki poznawały podczas zajęć z cyklu edukacji filmowej organizowanej przez Teatr Shaw 19 października w Teatrze w Świdnicy. Tym razem zapoznały się z tworzeniem podkładu dźwiękowego do filmu animowanego. Stworzyły też własny podkład.

Dzień chłopaka

Spotkanie z policjantką

 Jak dużo wiedzą już o zachowaniu swojego bezpieczeństwa, a czego jeszcze nie znają mogły sprawdzić to dzieci z zerówki podczas spotkania z panią policjantką 29 września.

Ogródki działkowe

Czy coś zmieniło się na ogródkach działkowych jesienią, czy może nie. Sprawdzili to zerówkowicze podczas wycieczki 2 października. Mogli się przekonać, że mimo iż wiele owoców i warzyw jest już zebranych, to nadal jest jeszcze wiele do zrobienia, a kwiaty jesienne są równie piękne i kolorowe jak wiosenne, czy letnie. Z tej wycieczki dzieci tez nie wróciły z pustymi rekami.

Park Zawiszów

Polska złota jesień to najpiękniejsza pora roku – tak uważa wielu. Czy tak jest naprawdę, mogły się o tym przekonać dzieci z oddziału przedszkolnego 28 września podczas wycieczki do Parku Zawiszów. Zebrały też wiele darów jesieni do kącika przyrody.

Zaczynamy

Podczas pierwszej wycieczki pieszej na skrzyżowanie ulic oraz rondo na Osiedlu Zawiszów, dzieci z zerówki poznawały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze (po chodniku, przejściu dla pieszych) oraz sprawdzały znajomość podstawowych znaków drogowych.

los

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

Wycieczka po Świdnicy

16 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego „A” wybrały się na wycieczkę do centrum Świdnicy, aby zwiedzić Katedrę oraz sprawdzić, jak piękne są świdnickie kamieniczki.

W ZOO

  Jakie są zwierzęta, te małe i te duże, te groźne i te miłe, te smutne i te śmieszne – zerówkowicze mogli się przekonać podczas wycieczki do ZOO we Wrocławiu, którą odbyli 10 czerwca. Niezapomniane wrażenie pozostawiło Afrykarium, czegoś takiego dzieci jeszcze nie oglądały. Inne zwierzęta też wzbudzały ogromne zainteresowanie. Spotkanie ze zwierzętami, które oglądało się do tej pory tylko na obrazkach – to jest to.

Będziemy tu wracać jeszcze nie raz .

 

Baśniolandia

20 i 21 kwietnia zerówkowicze odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Poszukując Molika, zwiedziły bibliotekę od poddasza po piwnicę. Pod czujnym okiem pani Ani poznały różne pomieszczenia biblioteczne, dowiedziały się też po co jest biblioteka, jak się w niej należy zachowywać,a co najważniejsze – co trzeba zrobić aby zostać prawdziwym czytelnikiem. Od tego spotkania biblioteka nie ma już dla nich żadnych tajemnic.

Dzieci z zerówek obiecują, że będą bibliotekę odwiedzać jak najczęściej, że książka będzie ich najlepszym przyjacielem.

 

 

Jaskinia nietoperzy

O zwierzętach żyjących w naszych lasach oraz o życiu nietoperzy dzieci z oddziałów przedszkolnych dowiedziały się podczas wycieczki do Jaskini Nietoperzy w Nadleśnictwie Świdnica dnia 11 marca. Mogli też zobaczyć, a nawet dotknąć, niektóre trzymane tam zwierzęta.

 

Złotoryja

Bombki, to najpiękniejsze ozdoby choinkowe – każdy o tym wie, ale skąd się biorą, jak powstają, ile trzeba włożyć pracy aby cieszyły nasze oczy, o tym dzieci z zerówek mogły się przekonać podczas wycieczki do Fabryki Ozdób Choinkowych w Złotoryi dnia 4 listopada. Zwiedzając fabrykę, mogły zapoznać się i podpatrzeć, jak wygląda proces powstawania bombek od wydmuchiwania po dekorowanie oraz pakowanie. Na pamiątkę każde z dzieci otrzymało bombkę z własnym imieniem, która będzie w tym roku najpiękniejszą ozdobą na tegorocznym świątecznym drzewku.

W parku

Jaka piękna jest przyroda w czasie złotej polskiej jesieni, ile kryje w sobie barw i skarbów, mogli się przekonać zerówkowicze podczas wycieczki do parku dnia 28 października.

 

Wycieczka na cmentarz

27 października, przed Dniem Zmarłych, dzieci z zerówek udały się na Cmentarz Komunalny oraz Cmentarz Żołnierzy Radzieckich przy ulicy Łukasińskiego aby tradycyjnie, jak co roku zapalić znicze. Dzieci zapaliły znicz również na grobie ks. Jerzego Skalskiego, byłego proboszcza tutejszej parafii.

 

Dzień Chłopaka

30 września w Dzień Chłopaka dziewczęta z zerówek nie zapomniały o swoich kolegach. W dniu ich święta przedstawiły im krótki program artystyczny. Chłopcy w tym dniu mieli też szczególne prawa. Niech żyją nasi wspaniali  chłopcy.

 

Jesień

Jak pięknie jest wczesną jesienią oraz jakie prace wykonuje się w tym czasie na działce, o tym dzieci z zerówki mogły się przekonać podczas wycieczki do ogródków działkowych 25 września.

 

 

Znamy już znaki drogowe

Znamy już znaki drogowe i wiemy, jak bezpiecznie możemy poruszać się po ulicy. Wiemy już co wolno a co nie wolno nam robić. Mogliśmy się tym pochwalić podczas wycieczki po Osiedlu Zawiszów dnia 23 września.

 

Wyjście do teatru na sztukę ” Plastusiowy pamiętnik”

Nasza pierwsza wycieczka

 

.